
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A volt páciensek indítottak aláírásgyűjtést annak érdekében, hogy Marosvásárhelyen újra nyissák meg a Maros Megyei Kórház keretében a Plasztikai és Égéssebészeti Osztályt. Egy szűk nap alatt több mint félezren támogatták a kezdeményezést.
2019. július 13., 20:532019. július 13., 20:53
2019. július 13., 20:542019. július 13., 20:54
Noha a Maros Megyei Kórház keretében működő Plasztikai és Égéssebészeti Osztályt már június elejétől átszervezték, a közvélemény csak most szerzett tudomást róla. A hír megjelenését követően
A petíció kezdeményezője azt írja, sok sorstársával együtt elégedett volt, ahogy a dr. Adrian Boţan által vezetett plasztikai és égéssebészeti osztályon kezelték, és azt szeretné, hogy a leendő pácienseket is helyben tudják gyógyítani, ha nem muszáj, akkor ne kelljen Bukarestbe vagy külföldre szállítani.
Az égéssebészeti osztály bezárásáról dr. Ovidiu Gârbovan, a Maros Megyei Kórház menedzsere számolt be az Agerpres hírügynökségnek. Kifejtette, azért volt szükség az osztály átalakítására, mert nem felelt meg az egészségügyi miniszter által felállított követelményeknek. Az égési sebészeti osztályon ezentúl csak a nagyon enyhe égési sebekkel beutalt pácienseket kezelhetik, és főként plasztikai sebészeti műtéteket fognak végezni. Az igazgató szerint a égéssebészeti osztály megszüntetése nem jelent nagy gondot, hiszen
Ennek azonban még Maros megye vezetősége nem talált megfelelő helyszínt.
Az igazgató kijelentéseivel nem értenek egyet a volt égéssebészeti osztály alkalmazottai, akik az elmúlt években többször kérték, hogy a kórház fektessen be az orvosi műszerekbe, és teremtsen megfelelő körülményeket, hogy az egészségügyi miniszter követelményeit betarthassák. Mivel ez nem történt meg és az osztályt megszüntették, az alkalmazottak – az országos hírügynökség szerint – beperelték a kórház vezetőségét.
Az égéssebészeti osztály újraindítását kérő petíciót már több százan aláírták. Aki szeretné támogatni a kezdeményezést, megteheti ide kattintva.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!