
Meglesz valaha? Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Összesen 22 ezer munkásra lesz szükség az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és a Neamţ megyei Pipirig közötti 116 kilométer hosszú hegyvidéki szakaszának megépítéséhez – derül ki a közúti beruházásokért felelős vállalatnak (CNIR) a megvalósíthatósági tanulmányok alapján készített felméréséből.
2024. november 05., 15:502024. november 05., 15:50
2024. november 05., 15:512024. november 05., 15:51
A 116 kilométer hosszú sztrádaszakasz megépítése a tervezett 38 alagúttal és közel 200 híddal meg viadukttal
amely ugyanakkor a gazdaság fejlesztése, a régiók közötti fejlettségi különbségek és a munkanélküliség csökkentése, valamint az új beruházások szempontjából is nagy lehetőséget jelent – mutat rá egy keddi Facebook-bejegyzésében a CNIR.
A megvalósíthatósági tanulmányba foglalt adatok alapján készített becslések szerint
a Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti 32,4 kilométeres szakasz megépítéséhez szükséges munkaerő körülbelül hatezer fő.
A Gyergyóalfalu és Gyergyóditró közötti 14,4 kilométeres szakasz megépítéséhez háromezer,
a Gyergyóditró és Grinţieş közötti leghosszabb, 37,9 kilométeres szakasz kivitelezéséhez pedig hétezer munkásra van szükség.
A negyedik, Grinţieş és Pipirig közötti 31,5 kilométeres rész megépítéséhez körülbelül hatezer munkásra lesz szükség a tervező becslése szerint.
A sztrádaépítéssel kapcsolatban a CNIR vezérigazgatója, Gabriel Budescu közölte, a munkanélküliség csökkentése, a helyi gazdaság és a társadalmi inklúzió támogatása érdekében többletpontokat kapnak az A8-as autópálya négy szakaszára kiírt pályázatok elbírálásakor azok az építkezési cégek, amelyek háromszázötven Bákó, Hargita, Iaşi, Maros, Neamţ vagy Suceava megyei munkanélküli személyt alkalmaznak – írja az Agerpres hírügynökség a CNIR vezérigazgatójának közlésére hivatkozva.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!