
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Románia nagy részében a sokéves átlagnak megfelelő, a nyugati megyékben időszakosan valamivel alacsonyabb hőmérsékleti értékek várhatók a következő négy hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
2024. november 18., 10:502024. november 18., 10:50
2024. november 18., 11:102024. november 18., 11:10
A hétfőn közzétett előrejelzés szerint ezen a héten az ország összes régiójában a megszokottnál több csapadékra lehet számítani, de az időszak hátralévő részében a csapadékmennyiség a normális értékek közelében marad – írja az Agerpres.
míg az ország többi részében általában a november harmadik hetének megfelelő értékek várhatók. Ebben az időszakban az összes régióban a megszokottnál nagyobb mennyiségű csapadékra lehet számítani.
A november 25. és december 2. közötti héten a hőmérsékleti értékek általában a sokéves átlaghoz közelítenek, az ország nyugati felében valamivel hűvösebb lehet, míg a csapadék mennyisége az összes régióban a szokásos értékek körül alakul.
és a csapadék mennyisége nem tér el az ilyenkor megszokottól.
A december 9-16. közötti héten szintén a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékleti értékek várhatók az egész országban. Általában a megszokotthoz közeli mennyiségű csapadékra lehet számítani.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
Feltehetően légi drónból származó roncsdarabot találtak pénteken a Fekete-tengerben, a Midia kikötő déli hullámtörő gátjától mintegy 25 méterre – közölte a védelmi minisztérium.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken közölte, hogy az augusztus 31-i határidőig hátralévő tíz napban a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt több mint háromezer munkálat műszaki átadás-átvételét kell még lezárni.
szóljon hozzá!