
Újra „munkába álltak” a kerékpártolvajok – figyelmeztet a rendőrség. A szakemberek azt tanácsolják, ne könnyítsük meg a tolvajok dolgát: legalább két zárral kössük le a bicikliket, és ne hagyjuk felügyelet nélkül az utcákon, parkokban.
2020. június 18., 11:122020. június 18., 11:12
2020. június 18., 11:282020. június 18., 11:28
Maros megye több városából jelezték, hogy az elmúlt időszakban sok kerékpár tűnt el lépcsőházakból, üzletek elől. Legtöbben a közösségi oldalakon fényképeket is kitesznek a panasz mellé, arra kérve az olvasókat, hogy jelezzék, ha meglátják az eltűnt kerékpárt. Amint a károsultaktól megtudtuk, eddig, ha valakinek eltűnt a biciklije Maros megyében, akkor az online oldalak adásvételi rovataiban kereste, vagy kisétált vasárnap az ócskapiacra, hogy megnézze, a tolvaj nem ott szeretne-e túladni a lopott bringán.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Emanuela Farcas a Székelyhonnak elmondta: nincs pontos adatuk a kerékpárlopásokra vonatkozóan, mert a lopásokat egyben tartják nyilván. De kérésére megszámolták a marosvásárhelyi és a dicsőszentmártoni adatokat (ez utóbbi városból is sok panasz érkezett). A nyilvántartás szerint
Legutóbb az elmúlt vasárnap volt ilyen eset: a rendőrök egy 14 éves fiatalt azonosítottak, aki ellopott egy kerékpárt Marosvásárhelyről egy tömbházból. Ami a dicsőszentmártoni bejelentéseket illeti, májusban és június első felében hat ilyen esetet jelentettek a rendőrségen.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Gheorghe Filip érdeklődésünkre elmondta, hogy előző évhez képest (amikor az átlagosnál több kerékpárlopást történt), idén ez nem volt jellemző.
– tanácsolta az illetékes.
Emanuela Farcas felhívta a figyelmet: fontos, hogy minden lopást jelentsenek a rendőrségen, hiszen másképp az elkövetők tovább garázdálkodhatnak. A lopás lejelentésekor szükség van a kerékpár vázának az azonosítószámára vagy a megvásárlást igazoló számlára, ha a kétkerekű járgányt újan, a boltból vették. Ezek az adatok, iratok segítenek a lopott kerékpár azonosításakor.
A rendőrség szakértői szerint ajánlott, hogy bárhol hagyjuk a kerékpárt, mindig legalább két zárral zárjuk le azt: amennyiben van rá lehetőségünk, használjunk kétféle zárat, egyet, ami sodronyból vagy láncszemekből készül és hajlékony, illetve egy másikat, ami speciális acélprofilból készül és általában U-alakú. Érdemes szem előtt tartani, hogy az olcsó zárak általában silány minőségűek és megkönnyítik a tolvaj dolgát. Az sem mindegy, hogy mihez zárjuk le a kerékpárt, hiszen az is egy stabil tárgy kell legyen. A rendőrség tanácsai között szerepel az is, hogy sem az üzlet előtt, sem a lépcsőházakban, udvarokban nem szabad szem elől téveszteni a biciklit, még rövid időre sem.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!