Márton Árpád generációkat tanított és nevelt esztétikumra, vizuális kultúrára, művészi ízlésre és tisztességre. Ő az utóbbi fél évszázad erdélyi képzőművészetének egyik megkerülhetetlen, meghatározó személyisége.
2021. október 22., 12:002021. október 22., 12:00
A festőművész több mint kétszáz műből álló, a csíkszeredai Mikó-várban 80+1 címmel nyitott kiállításán járt a Nézőpont stábja. A Márton Árpáddal készített beszélgetésen nem csak a több mint 60 éves pályáról esett szó.
A kiváló festő a kommunizmus éveiben sem engedett a cenzúrának, képzőművész-generációkat nevelt és juttatott el az egyetemig.
– mesélte Márton Árpád. Elmondta azt is, hogy akiket kineveltek, azoknak majdnem 90 százaléka bejutott a főiskolákra, és visszatérve a térségbe, most ők nevelik tovább a fiatal alkotókat.
A Nézőpont legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!