
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több esetben kaptak el alkohol vagy illegális szerek hatása alatt vezető sofőröket a Hargita megyei rendőrök húsvét hétvégéjén – olvasható a hatóság hétfői közleményében.
2024. április 01., 18:432024. április 01., 18:43
Székelykeresztúron pénteken délben állítottak meg egy 24 éves székelyudvarhelyi sofőrt a rendőrök, akiről az elvégzett tesztek során kiderült, hogy illegálisnak számító szert fogyaszthatott. Őt a kórházba szállították, ahol további vizsgálatokat végezhetnek – a hatóságok büntetőeljárást indítottak ellene.
A már említett napon éjfél előtt nem sokkal egy balánbányai férfit is megállítottak a hatóságok az 578-as jelzésű európai úton (Madéfalvánál), akinél az alkoholszondával 0,99 mg/l légalkoholszintet mértek. Másnap hajnalban
Székelyudvarhelyen értek tetten egy 19 éves fiatalt – esetében 0,55 mg/l légalkoholszintet mutatott a szonda. Csíkszeredában egy 55 éves Kovászna megyei férfit füleltek le, aki ugyancsak alkoholt fogyasztott mielőtt útnak indult volna járművével (0,47 mg/l).
Vasárnap délelőtt 0,50 mg/l légalkohol szintet mutatott a mérőműszer egy 25 éves csíkcsicsói fiatal esetében, aki a 123D jelzésű megyei úton közlekedett Csíkszentkirályon. Ugyanazon a napon egy 50 éves csíkszentsimoni férfit értek tetten a rendőrök a 123A jelzésű megyei úton (Csíkszentimrénél). Kiderült, hogy ő autóvezetői engedély nélkül ült a kormányhoz, ráadásul erősen ittas volt, ugyanis 1,15 mg/l légalkoholszintet mértek nála.
Vaslábon, az 578-as európai úton állították meg 31 éves gyergyóremetei férfit vasárnap, aki ugyan nem fogyasztott alkoholt, ám jogosítványát korábban felfüggesztette a hatóság.
Mind az ittasan, mind pedig autóvezetői jogosítvány hiányában vezető személyek esetében büntetőeljárást indított a rendőrség.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
szóljon hozzá!