Testvérpárral beszélgetett a Székelyhon TV stábja, mégpedig nem is akármilyennel: tagjai az elsők a magyar sporttörténelemben, akiknek egyéni versenyszámban sikerült olimpiai érmet nyerni testvérekként. A Nézőpont vendége Lőrincz Tamás olimpiai arany- és Lőrincz Viktor ezüstérmes birkózó, akik Ceglédről indulva jutottak el a csúcsra, a világ tetejére.
2022. november 18., 12:042022. november 18., 12:04
2022. november 18., 12:052022. november 18., 12:05
A sportpályafutásukat a tokiói olimpia után befejező fivérek beavatják a közönséget, miként sikerült hozzászokniuk tinédzserként az élsporthoz, a versenyszerű rendszer kötöttségeihez, valamint a sportág megkövetelte súlytartáshoz, hogy miként tudtak úgy fogyni, diétázni, hogy közben megmaradjon az erejük a birkózáshoz.
– vallja az olimpiai- és világbajnoki ezüst-, kétszeres világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnok Viktor a műsorban.
Az olimpiai bajnok, világbajnok, négyszeres Európa-bajnok bátyja úgy emlékszik vissza a pályafutására:
„Szóval ez nem egy olyan sztori, mint amire sokan számítanak, hogy elkezdték és tudatosan elindultak a cél felé. Még azon is gondolkoztam, nálam mikor jött az, hogy én olimpiai bajnok akarok lenni” – magyarázta a Nézőpontban az érmek számát (14) tekintve minden idők legeredményesebb magyar birkózójának számító Tamás. A testvéréhez fűződő kapcsolatáról sokat elárul, hogy
A Lőrincz-fivérek beszélnek arról is, miként sikerült feldolgozniuk, hogy Viktortól a riói olimpián szó szerint elcsalták a bronzérmet, ezt a kirgiz bíró utólag elismerte egy kollégájának. Beavatják a nézőt további terveikbe is, hiszen céljuk az, hogy a birkózás mellett maradjanak, szeretnének adni is a sportágnak, amelytől annyi mindent kaptak.
A Lőrincz-fivérekkel készült interjú megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on, vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
• Szerző: Médiatér
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
szóljon hozzá!