Minden idők legjobb magyar eredményét érte el téli olimpián lesiklásban a csíkszeredai Miklós Edit. Ötévesen még a Kissomlyó oldalán tanult sízni, később már a világ jelentős versenypályáin megfordult. A Nézőpont vendége az olimpikon, aki most gyerekeket tanít sízni, ahol ő kezdte.
2021. február 12., 12:002021. február 12., 12:00
2021. február 13., 22:062021. február 13., 22:06
A Kissomlyó Sípálya több szempontból is első. Itt kezdte meg nemrég működését Székelyföld első műanyag borítású sípályája, ugyanakkor ez az a hely, ahol Miklós Edit először húzott sílécet életében.
Az első lesiklás helyszínére nagy tervekkel tért vissza az élsportoló.
Az említett műanyagborítású pálya ezentúl a hómentes időszakokban is lehetővé teszi a legkisebbek számára, hogy elsajátíthassák a síelés alapjait. Miklós Edit, a kezdeményező Olimpik Egyesület elnöke a Székelyhon TV-nek elmondta:
„Én síztem sok síparadicsomban, nagyon sok sípályán. De én ehhez a hegyhez, ehhez a tájhoz érzelmileg kötődöm. Itt vannak a barátaim, itt van a család, az ismerősök.
– nyilatkozta Miklós Edit.
Miklós Edittel, az Olimpik Egyesület elnökével Székely Blanka beszélget a Nézőpont legújabb adásában a Székelyhon TV Youtube-csatornáján.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
szóljon hozzá!