
Fotó: Veres Nándor
Míg országosan 345, addig Hargita megyében 12 új koronavírus-fertőzést igazoltak az elmúlt 24 órában. Ennek ellenére csökkent az aktív fertőzések száma, miután egy nap alatt húsz személyt nyilvánítottak gyógyultnak.
2020. június 17., 13:312020. június 17., 13:31
2020. június 17., 13:502020. június 17., 13:50
Az egyetlen nap alatt azonosított 12 fertőzöttel 232-re nőtt a járvány kezdete óta Hargita megyében igazolt koronavírusos esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szerdai közleményéből. Közülük 131-et nyilvánítottak gyógyultak – kedd óta húsz személyt –, öt beteg elhunyt. Az aktív fertőzöttek száma kedd óta 104-ről 96-ra csökkent, őket a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartják megfigyelés alatt.
Intézményes karanténban továbbra is kilencen, otthoni elkülönítésben pedig 1421-en tartózkodnak a megyében, mindössze eggyel többen, mint egy nappal korábban. A karanténközpontokat eddig 1019-en hagyták el, otthonaikat pedig 9180-an a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!