Babakocsival és kerekesszékkel nem olyan könnyű feljutni a színház előtti térre
Fotó: Hajnal Csilla
Nem lenne nagy befektetés, de sok kisgyerekes szülőnek könnyítené meg a Színház téren való közlekedését. Akadálymentes teret szeretnének a marosvásárhelyi édesanyák legalább a karácsonyi vásár idejére.
2024. november 13., 18:042024. november 13., 18:04
A román szocialista karhatalom rendelte el a marosvásárhelyi színházépület megépítését a hetvenes évek elején, a Rózsák teréről pedig lépcsősor vezet a szocialista építészetben modernnek számító épülethez. Igaz, ezek nem túl meredek lépcsők, viszont
A hetvenes években az akadálymentesítés még nem volt prioritás.
Igaz, a színház épületét nem csak innen lehet megközelíteni, hanem az egykori Kossuth Lajos (most Călărașilor) utca felől is. Bár sokak számára kerülőnek számít ez az útvonal, mégis kénytelenek onnan feljutni a színházépülethez, hiszen nincs akadálymentesítve a lépcsősor.
Ezeknek az alkalmaknak egyik fő célközönsége a családok, és számos kisgyerekes édesanya vesz részt rajtuk.
Már egy ideje a színházépület előtti tér ad otthont a karácsonyi vásárnak Marosvásárhelyen. Nem ártana az akadálymentesítés
Fotó: Haáz Vince
Egy ilyen édesanya juttatta el panaszát hozzánk, aki minden évben részt vesz az itt szervezett rendezvényeken. Az édesanyának egy másfél éves kisgyereke van, akit babakocsiban tol, ám idén már nem tudja olyan könnyen átemelni a lépcsőkön a babakocsit, hiszen babát is vár.
– fejtette ki panaszát az édesanya, megoldást is kínálva rá.
Bár a polgármesteri hivatal képviselője, Cosmin Blaga eleinte kétkedve fogadta az édesanya általunk közvetített panaszát, az alacsony lépcsőfokok megközelíthetőségére hivatkozva, de végül azt mondta, hogy továbbítja a karácsonyi vásár szervezőinek a panaszt, hátha találnak rá megoldást.
Fotó: Hajnal Csilla
A város újonnan kinevezett alpolgármesterét, Kovács Mihály Leventét is megkerestük, aki hálásabban fogadta a kérést, megköszönte, hogy felhívtuk rá a figyelmet, és megígérte, hogy találnak rá megoldást.
– közölte Marosvásárhely alpolgármestere.
A karácsonyi vásár december 5-én kezdődik, addig még három hét áll a közterületrendező osztály és a vásár szervezőinek rendelkezésére a tér akadálymentesítésére.
Idén is megteremtik az ünnepi hangulatot Marosvásárhelyen a Színház téren december 5–31. között. A karácsonyi vásárt ugyanazok szervezik idén is, akik az elmúlt évben, és azt is megtudtuk, mennyit szán erre a polgármesteri hivatal.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
Nem adott elsőbbséget a furgon vezetője a motorosnak, ez okozta a hétfői közlekedési balesetet Kökösben – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
Csak az új, elektronikus személyazonossági igazolványt lehet igényelni Székelyudvarhelyen is keddtől – hívja fel a figyelmet a belügyminisztérium értesítésére hivatkozva a helyi önkormányzat.
Alig egy hónapja óriási sikert aratott a Rádió GaGán portálunk játéka, ezen felbuzdulva pedig egy újabba vágtunk bele!
Szúnyog- és kullancsirtást végeznek Gyergyószentmiklós több pontján csütörtökön este 9 órától.
A mostani helyzet meg fogja rostálni a vállalkozókat, de arra kell figyelni, hogy a vagyon maradjon a közösségen belüli tulajdonban – fogalmazott Bíró Barna Botond. A hargitai tanácselnök szerint Parajd jelene nagyon nehéz, a jövője azonban biztató.
szóljon hozzá!