
Archív
Fotó: Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt
Újszerű, jó állapotban lévő játékokat, tanszereket, illetve a tavalyi kiadáshoz képest újdonságként higiéniai szereket és eszközöket várnak szombaton a Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt önkéntesei a főtéri Ajándékot termő fa alá.
2019. november 21., 15:222019. november 21., 15:22
2019. november 21., 15:232019. november 21., 15:23
Névcserével és egy kis újítással idén is meghirdette segélyező akcióját a Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt. A lényege, hogy az adományozók segítségével gyergyói gyerekek karácsonyát teszik élhetőbbé.
– ismertette az idei kiírás részleteit Ferenczi Lilla, a Gyergyószentmiklósi Vöröskereszt önkéntese. Az adományokat november 23-án, 10 és 17 óra között a főtéri parkban fogadják. A szervezők az akciót megelőző utolsó méterekben pontosítottak még néhány részletet:
A vöröskeresztesek kérése ugyanakkor az, hogy csak új, illetve megkímélt állapotban lévő játékokat, tanszereket, valamint könyveket ajánljanak fel az adományozók. A szombati megmozdulás alkalmával vérnyomás- és vércukorszint-méréssel, meleg teával hálálják meg az önkéntesek az adományozók jólelkűségét, de lesznek apróbb meglepetések is a program során – ígérik.
Az összegyűlő felajánlásokat még az ünnepeket megelőzően, várhatóan december 23-án juttatják el a nélkülöző gyerekekhez. Tavaly 215 gyereket ajándékoztak meg, és az alapcél ellenére nemcsak gyergyószentmiklósi családokhoz jutottak el, hanem az egész medence településére vittek csomagokat.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Három személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
Kisebb tömeg gyűlt össze csütörtökön a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Patkó felőli bejáratánál, hogy a két éve történt épületomlás áldozataira emlékezzenek. Néma gyertyagyújtással és főhajtással idézték fel a történteket.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
szóljon hozzá!