
Fotó: Homoródújfalvi Unitárius Egyházközség
A járványügyi megszorítások ellenére hétről hétre lelkesítő pillanatok fűszerezték idén a homoródújfalvi gyermekek mindennapjait: feltárta és megosztotta kincseit a tulipános láda. Advent harmadik vasárnapján, mielőtt ideiglenesen lecsukták a fedelét, még tartogatott meglepetést.
2020. december 13., 19:512020. december 13., 19:51
A falu apraja-nagyja tudta: péntek délutánonként kinyílt a tulipános láda, s hol a bútorfestés, nemezelés, faragás és szövés-varrás, hol pedig a néptánc, népdal és népviselet szépségei, készítésének rejtelmei repítették egy más, csodálatos világba e Homoród menti székely falucska gyermekeit.
Advent harmadik vasárnapján ez a láda ideiglenesen lezárult – tudtuk meg Gyerő Attilától, a Homoródújfalvi Unitárius Egyházközség lelkészétől. Az eseményt egy rövid templomi ünnepséggel együtt tartották, ahol az érintettek még egyszer, idén utoljára megközelítették a tulipános ládát, és kivették belőle mindazon „kincseket” – emléklapot és ajándékot –, amelyeket ezúttal magában rejtett.
Fotó: Homoródújfalvi Unitárius Egyházközség
A lelkész köszönetet mondott a résztvevőknek, akik lelkesen dolgoztak, az oktatóknak, akik szabadidejükben vállalták az oktatást és a Bethlen Gábor Alapnak, hogy bizalmával megelőlegezte a közösségi munkálkodást és anyagiakkal támogatta a foglalkozásokat. Hála szólt ugyanakkor a segítőknek, hogy biztatásukkal, jelenlétükkel támogatták a Tulipános láda-programsorozatot.
A lelkész imakérelme vasárnap azért szólt, hogy „Isten karácsonykor ragyogtassa fel a betlehemi csillagot az égen, minden ember szívébe vigye el az örömüzenetet, új kikeletkor pedig tegye lehetővé, hogy újra megnyíljon e tulipános láda.”
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
szóljon hozzá!