
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Gyergyószentmiklóson július 18-án. A nagyobb háztartási gépekért ezúttal is ajándékjegy jár.
2020. július 08., 14:172020. július 08., 14:17
Az elromlott, elavult elektronikai cikkek leadására nyílik lehetőség július 18-án 10 és 17 óra között Gyergyószentmiklóson, a művelődési ház előtti téren. Az akció során régi tűzhelyeket, hűtőszekrényeket, mikrohullámú sütőket, televíziókat, számítógépeket és minden egyéb, meghibásodott elektromos cikket elfogadnak.
A nagy méretű készülékért értékjegy jár: két darab 10 lej értékű ajándékutalvány az ép formában leadott fagyasztóládákra, hűtőszekrényekre, mosó- és mosogatógépekre, ruhaszárítókra, illetve a légkondicionáló berendezésekre. A leadott készülékek után még tombolajegyeket is adnak.
A nagy méretű gépeket kérésre, díjmentesen elszállítják az érintettektől. Ehhez a 0741–233257-es telefonszámon kell jelezni az igényt.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
szóljon hozzá!