
Megannyi játék. Bizony nem könnyű kiválasztani a legmegfelelőbbet, de utólag még lehet korrigálni. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Háztartási gépeket, ruhát, játékot is visszacserélnek az üzletek és bevásárlóközpontok az ünnepek lejártával, ha megőriztük és fel tudjuk mutatni a vásárlási blokkot. Ennek ellenére Marosvásárhelyen a napokban még nem sokan használták ki ezt a lehetőséget, kevesen vittek vissza ajándékba kapott ipari cikkeket.
2019. január 03., 16:032019. január 03., 16:03
Az egyik Tudor-lakótelepi kis játékboltban érdeklődtünk, visszaveszik-e az onnan vásárolt ajándékot, ha nem felel meg az ízlésünknek, esetleg már van belőle. Az eladó tudatta, eddig még senki nem kereste meg a játékboltot hasonló igénnyel, de ha valaki ezt kéri tőle, akkor nem utasítja vissza.
– mondta az eladó. Hasonló választ kaptunk egy másik üzletben is, ahol szintén visszacserélik az ajándéktárgyat, amennyiben a pénztárblokkal bizonyítjuk, hogy onnan származik az ajándék.
Vannak olyan boltok, illetve bevásárlóközpontok is, ahol ha nem tetszik a ruha, az elektronikai cikk vagy a cipő, a pénzt is visszaadják. Például az egyik Petőfi téri cipőboltban felajánlották, hogy ha nincs mire cserélni a korábban megvásárolt lábbelit, visszatérítik az árát.
Egy vásárló osztotta meg tapasztalatát, aki érdeklődésünkre elmesélte, karácsonyra bakancsot vásárolt a férjének, de otthon derült ki, hogy a méret nem megfelelő, ezért együtt tértek vissza, hogy egy nagyobb méretet válasszanak. „Elég nehéz volt, mert abból a modellből nem kaptunk nagyobbat, és másikat kellett választanunk. Az üzletvezető nagyon kedves volt, felajánlotta, hogy ideadja a bakancs árát, de nekünk nem a pénz kellett, a cipőre volt nagyobb szükségünk” – magyarázta a vevő.
A bevásárlóközpontok közül az egyik helyen, ahol elektromos háztartási cikkeket is árusítanak, a bejárattal szembeni pultnál lehet érdeklődni, mi legyen, ha például olyan vasalót vagy porszívót kaptunk, amelyből már van egy otthon, vagy esetleg egy másik modellre vágyunk. Elmondták, hogy számlával kell visszavinni az árut, amelynek azonnal visszatérítik az árát. A pénzzel pedig, ha akarunk, új dolgot vehetünk, de ez már ránk van bízva. Ottjártunkkor egy vasalót hozott valaki, aki elmondta, látott egy modernebb készüléket, azt szeretné. A pénzt eltette, és bement, hogy válassza ki a megfelelő terméket.
A ruhás részlegeken általában mindent visszacserélnek, nem pénzt adnak, de más terméket lehet választani a visszahozottnak az értékében. „Gyakran megtörténik, hogy ajándékba kapok egy ruhát, pulóvert, és vagy nem felel meg a mérete, vagy valami másra vágyom. Akkor
és visszaveszik, amit hoztam, annak az értékét pedig beleszámítják az újnak az árába” – magyarázta Erika, akitől azt is megtudtuk, hogy a cégtől online is gyakran vásárol ruhát, ám ha valamit nem tart megfelelőnek, akkor behozza az üzletbe, ahol kicserélik egy másikra.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!