
Bevonzanák a szülés előtt álló kismamákat
Fotó: Pixabay.com
Újszülöttek ellátásához szükséges eszközöket tartalmazó csomagban részesülhetnek azok a kismamák, akik a baróti kórházban hozzák világra a gyermekeiket. Az erdővidéki kisvárosban évente 60-80 kisbaba születik.
2024. április 04., 17:012024. április 04., 17:01
A bukaresti székhelyű Caregivers vállalkozás és a baróti kórház gyermekgyógyász főorvosának, dr. Ágoston Klára Zsuzsának köszönhetően rövidesen ajándékot kaphatnak a Baróton szülő édesanyák.
Az örömhír kapcsán Váncza Gabriella kórházmenedzser elmondta, hogy
Erdővidék egyetlen kórházában tavaly 67 gyermek született. Az anyakönyvi iroda információi szerint ez átlagos, ugyanis az elmúlt néhány éveben nem történt komolyabb kiugrás a születések számában. 2022-ben 63-at, azelőtt viszont 87 újszülöttet számláltak. 2017 óta azonban mindenképpen csökkent az arány, azelőtt az újszülöttek száma a százat is meghaladta.
Ugyanakkor a Brassó megyéhez tartozó Ürmös és Ágostonfalva leendő anyáit is kiszolgálja a kórház.
Váncza Gabriella szerint az ajándékcsomagokkal a friss anyák kisegítése a cél, ugyanakkor szeretnék bevonzani a szülés előtt álló kismamákat, hiszen Barót Város Kórházában is megkaphatják a minőségi ellátást.
Folyamatban van az új épületszárny tervének előkészítése is, amelyben helyet fog kapni a szülészet-nőgyógyászat és az újszülött osztály is.

A baróti kórház új épületszárnya négy kórházi osztály számára nyújtana új, felszerelt teret. A beruházás megvalósíthatósági tanulmányát már évekkel ezelőtt előkészítették, ennek frissítése jelenleg zajlik.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Cătălin Predoiu a Bolojan-kormány keddi megbuktatása után kijelentette: a párt most döntés előtt áll.
Videón is megörökítették, amint egy medve végigszalad Alsócsernáton főútján napnyugta előtt. Az ijedt állattal egy kerékpározó család is szembetalálta magát, ám az édesanya gyors helyzetfelismerésének köszönhetően sikerült időben kitérni az útjából.
Egyes üzemanyag-forgalmazók kedden újra emelték a benzin árát, így az öt nagy töltőállomás-hálózat közül négyben már délelőtt azonosak voltak az árak, délután pedig mind az ötnél. Érdekes...
szóljon hozzá!