
A legsúlyosabb eset Erdőszentgyörgyön történt, amikor 17 juhot ölt meg a medve. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több mint száz, medve által okozott káresetet jegyeztek idén a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökségnél – tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget Dănuţ Ştefănescu igazgató.
2017. szeptember 27., 18:582017. szeptember 27., 18:58
2017. szeptember 27., 18:582017. szeptember 27., 18:58
A környezetvédelmi ügynökség vezetője szerint a medvék által okozott károk két évvel ezelőtt kezdtek állandósulni,
Az igazgató szerint év eleje óta száztíz kérést adtak le a gazdák a vadkárok felmérése érdekében. A medvék ötvenhat állatot pusztítottak el,
További tizenegy méhkaptárt, kukoricást és napraforgó-ültetvényt is tönkretettek a nagyvadak. „A hónap elejétől kezdve szeptember 26-áig huszonhat esetet regisztráltak, vagyis naponta egyet” – hangsúlyozta Ştefănescu.
Graţiela Gavrilescu országos szintű beavatkozási – mint utólag pontosított, áthelyezési – kvótát vezetett be, amely alapján ez év végéig 140 medve és 79 farkas áthelyezését engedélyezik az érintett polgármesteri hivatalok vagy vadászegyesületek kérésére. Maros megyéből azonban eddig egyetlen ilyen kérés sem érkezett.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!