
Fontos, hogy okosan és hasznosan vegyék birtokba a digitális eszközöket, platformokat a diákok. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Magyarul is elérhető az Orange Alapítvány Digitaliada elnevezésű projektje, amely online felületet, digitális oktatási anyagokat, különböző tantárgyakhoz való online alkalmazásokat tartalmaz. A projektből a Maros megyei ákosfalvi iskola pedagóguscsapata is kivette a részét, így az iskola diákjai már egy éve használják a digitális oktatási anyagokat és eszközöket.
2020. október 31., 10:442020. október 31., 10:44
A Kolozs megyei magyarlónai-, illetve a Maros megyei ákosfalvi iskolák pedagóguscsapatainak köszönhetően tanárok és diákok számára magyarul is elérhető most már rengeteg interaktív és ingyenes digitális oktatási anyag. Amalia Fodor, az Orange Alapítvány igazgatója közleményében kifejtette:
A Digitaliada felület pedig több mint négyezer ingyenes digitális oktatási anyagot tesz elérhetővé a tanárok, illetve minden érdeklődő számára. „A platform és a programon belül létrehozott digitális források támogatják az oktatási folyamat folytonosságát és fejlesztését, függetlenül attól, hogy az az osztályteremben vagy online zajlik.
– olvasható az alapítvány közleményében.
Józsa Gabriella, az Ákosfalvi Általános Iskola igazgatója négy éve egy módszertani kör keretében ismerkedett meg a táblagépek használatával a matematika óra keretein belül, amikor a marosszentkirályi iskola bemutatta azt a résztvevőknek. A következő évben már az ákosfalvi iskola is pályázott az Orange Alapítványhoz, akkor sikertelenül, de rá egy évre már sikeresen, és
– mesélte a Székelyhonnak Józsa Gabriella.
Főleg matematika és informatika órán használták, de angol és földrajz órákra is bevitték az iskola öt-nyolc osztályos tanulóinak, amely öt osztályt, azaz 123 diákot foglal magába, de bármilyen tantárgyhoz segítséget nyújthat, hiszen sok alkalmazás létezik – magyarázta az igazgató.
– fogalmazott Józsa Gabriella, aki tavaly ilyenkor még maga sem gondolta volna, hogy idén ennyire fontos lesz az online oktatás.
A Digitaliada projektnek köszönhetően az ákosfalvi gyerekeknek volt már egy kis rálátása a digitális oktatásra márciusban, amikor a koronavírus-járvány terjedése miatt hirtelen bezártak az iskolák. Ők akkor már használták az applikációkat, a Google Classroomot, a projekt online felületét, ahová már márciustól töltöttek fel feladatlapokat. Így az ákosfalvi gyerekeknek lépéselőnyük volt a többi diákhoz viszonyítva.
– jelezte az ákosfalvi iskola igazgatója, aki még zöld forgatókönyv szerint vezetheti az intézményt, azaz egyelőre minden diákjuk bejár az iskolába. Józsa Gabriella szerint a tanárnak az az óriási feladata a digitális oktatás folyamatában, hogy irányvonalat mutasson tanulói számára, megtanítsa nekik, hogy mit és hogyan használjanak, hiszen fontos, hogy okosan és hasznosan vegyék birtokba a digitális eszközöket, platformokat a gyerekek.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!