Hirdetés
Hirdetés

Ahol lehetőség van rá, éjszaka is fognak dolgozni

•  Fotó: Pál Árpád

Fotó: Pál Árpád

A Székelyudvarhelyen eddig elvégzett, a folyamatban levő és az idén még elvégzendő útjavítási munkálatokról sajtótájékoztatón számolt be Gálfi Árpád polgármester és Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója.

Dósa Ildikó

2017. május 11., 19:592017. május 11., 19:59

2017. május 12., 14:412017. május 12., 14:41

A helyi önkormányzat tavaly hatszázezer lejt különített el a székelyudvarhelyi utak kátyúzására és aknatetők cseréjére: a múlt év második felében meghirdetett közbeszerzésen megjelent négy cég közül a Stravia Group kft. nyerte a munkálatok elvégzésének jogát, arról biztosítva a városházát, hogy megfelelő technikai, illetve személyzeti erőforrással rendelkezik annak minőségi és időben történő kivitelezésére.

Ennek ellenére idén áprilisban, a hivatal többszöri felszólítására is nehézkesen kezdődtek el a munkálatok, és

Hirdetés

mint kiderült, sem megfelelő személyzet, sem géppark nem áll rendelkezésükre.

Eddig a munka egyharmadát végezték el – közölte Gálfi Árpád polgármester.

„Minket is ugyanúgy zavar az utak állapota, mi is ugyanazokon az utakon közlekedünk, mint a lakók. Fontos, hogy amit elvégzünk, azt megfelelő ütemben és minőségben végezzük el, még ha pár hónapig bosszankodni is fogunk, hiszen a rossz minőségű munka kidobott pénz, nem köthetünk kompromisszumot” – jelentette ki a polgármester, a lakók türelmét kérve a következő időszakra.

Elmondta azt is, hogy a városháza műszaki igazgatója munkatársaival közösen végzi a munkálatok irányítását, mindennapos megbeszéléseken igyekeznek ösztönözni a kivitelezőt az időpontok betartására, ugyanakkor megígérte, hogy a garanciapénzből újravégeztetik a rossz munkát.

A város nyolcvankét kilométer hosszúságú úthálózatából huszonnégy utca javítását tervezték, melyre az idei költségvetésből 5,5 millió lejt különítettek el – így az aknatetők cseréje és a kátyúzások elvégzése után várhatóan még a nyáron sikerül elkezdeni az aszfaltozást, valamint az Iskola és a Eötvös József utcák kockaköveinek újratételét.

Befejezték a városközpont kátyúzását, azonban még van néhány kis utca, ahol az aknatetőket ki kell cserélni.

Jelenleg a Nicolae Bălcescu utca terelő úti szakaszán dolgoznak, majd a Bethlen Gábor, a Bethlenfalvi és a Nicolae Bălcescu utcák következnek, később pedig a Függetlenség utca Győzelem utca felé vezető része – magyarázta Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója.

Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy ahol lehetőség van rá, éjszaka is fognak dolgozni, azonban a lakónegyedek keskeny utcáiban a munkagépek zaja és a balesetveszély lehetetlenné teszi ezt. Ugyanakkor javasolta, hogy

aki teheti, használja az elkerülő utakat.

Elhangzott, hogy egyelőre az Orbán Balázs utca nagyobb, mélyebb gödreit tömték be, azonban nyár közepén elkezdődik az aszfaltozás az Orbán Balázs, a Nicolae Bălcescu és a Wesselényi Miklós utcák kereszteződésétől (ún. Fernengeltől) a templomig, valamint a Tamási Áron utcában a vasúttól az Orbán Balázs utcai kereszteződésig.

A polgármester arra is felhívta a figyelmet, hogy a városban nagyon sok olyan akna van, amely különböző szolgáltatókhoz tartozik – ezek teteje esetenként sérült, így például a Kisköved és a Bethlen Gábor utca kereszteződésében levő is betörött. Ezeket a hivatal nem cserélheti ki, csupán a szolgáltatót szólíthatja fel rá: a Romtelecom nemrég többszöri felszólításra cserélte ki a terelő útiakat.

Mostantól azt is szigorúan veszik, hogyan javítják ki a cégek a feltört utcaszakaszokat – a nem megfelelően helyreállított munkaterület a garancia összegének elvesztésével jár.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra

Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon

Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon
2026. június 27., szombat

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség

A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség
2026. június 27., szombat

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt

Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt
2026. június 26., péntek

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon

Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon
2026. június 26., péntek

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?

Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?
Hirdetés
2026. június 26., péntek

Érettségi a kánikulában: intézkedésre kérte a tanfelügyelőségeket a minisztérium

Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.

Érettségi a kánikulában: intézkedésre kérte a tanfelügyelőségeket a minisztérium
2026. június 26., péntek

Jávárdi-vízesés: a természet elvette, az emberek visszaadták – videó

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.

Jávárdi-vízesés: a természet elvette, az emberek visszaadták – videó
2026. június 26., péntek

Gábor Rezső a céhes város tizenötödik Pro Urbe díjasa

A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.

Gábor Rezső a céhes város tizenötödik Pro Urbe díjasa
Hirdetés