
Fotó: Pál Árpád
A Székelyudvarhelyen eddig elvégzett, a folyamatban levő és az idén még elvégzendő útjavítási munkálatokról sajtótájékoztatón számolt be Gálfi Árpád polgármester és Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója.
2017. május 11., 19:592017. május 11., 19:59
2017. május 12., 14:412017. május 12., 14:41
A helyi önkormányzat tavaly hatszázezer lejt különített el a székelyudvarhelyi utak kátyúzására és aknatetők cseréjére: a múlt év második felében meghirdetett közbeszerzésen megjelent négy cég közül a Stravia Group kft. nyerte a munkálatok elvégzésének jogát, arról biztosítva a városházát, hogy megfelelő technikai, illetve személyzeti erőforrással rendelkezik annak minőségi és időben történő kivitelezésére.
Ennek ellenére idén áprilisban, a hivatal többszöri felszólítására is nehézkesen kezdődtek el a munkálatok, és
Eddig a munka egyharmadát végezték el – közölte Gálfi Árpád polgármester.
„Minket is ugyanúgy zavar az utak állapota, mi is ugyanazokon az utakon közlekedünk, mint a lakók. Fontos, hogy amit elvégzünk, azt megfelelő ütemben és minőségben végezzük el, még ha pár hónapig bosszankodni is fogunk, hiszen a rossz minőségű munka kidobott pénz, nem köthetünk kompromisszumot” – jelentette ki a polgármester, a lakók türelmét kérve a következő időszakra.
Elmondta azt is, hogy a városháza műszaki igazgatója munkatársaival közösen végzi a munkálatok irányítását, mindennapos megbeszéléseken igyekeznek ösztönözni a kivitelezőt az időpontok betartására, ugyanakkor megígérte, hogy a garanciapénzből újravégeztetik a rossz munkát.
A város nyolcvankét kilométer hosszúságú úthálózatából huszonnégy utca javítását tervezték, melyre az idei költségvetésből 5,5 millió lejt különítettek el – így az aknatetők cseréje és a kátyúzások elvégzése után várhatóan még a nyáron sikerül elkezdeni az aszfaltozást, valamint az Iskola és a Eötvös József utcák kockaköveinek újratételét.
Jelenleg a Nicolae Bălcescu utca terelő úti szakaszán dolgoznak, majd a Bethlen Gábor, a Bethlenfalvi és a Nicolae Bălcescu utcák következnek, később pedig a Függetlenség utca Győzelem utca felé vezető része – magyarázta Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója.
Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy ahol lehetőség van rá, éjszaka is fognak dolgozni, azonban a lakónegyedek keskeny utcáiban a munkagépek zaja és a balesetveszély lehetetlenné teszi ezt. Ugyanakkor javasolta, hogy
Elhangzott, hogy egyelőre az Orbán Balázs utca nagyobb, mélyebb gödreit tömték be, azonban nyár közepén elkezdődik az aszfaltozás az Orbán Balázs, a Nicolae Bălcescu és a Wesselényi Miklós utcák kereszteződésétől (ún. Fernengeltől) a templomig, valamint a Tamási Áron utcában a vasúttól az Orbán Balázs utcai kereszteződésig.
A polgármester arra is felhívta a figyelmet, hogy a városban nagyon sok olyan akna van, amely különböző szolgáltatókhoz tartozik – ezek teteje esetenként sérült, így például a Kisköved és a Bethlen Gábor utca kereszteződésében levő is betörött. Ezeket a hivatal nem cserélheti ki, csupán a szolgáltatót szólíthatja fel rá: a Romtelecom nemrég többszöri felszólításra cserélte ki a terelő útiakat.
Mostantól azt is szigorúan veszik, hogyan javítják ki a cégek a feltört utcaszakaszokat – a nem megfelelően helyreállított munkaterület a garancia összegének elvesztésével jár.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
szóljon hozzá!