
Fotó: Pál Árpád
A Székelyudvarhelyen eddig elvégzett, a folyamatban levő és az idén még elvégzendő útjavítási munkálatokról sajtótájékoztatón számolt be Gálfi Árpád polgármester és Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója.
2017. május 11., 19:592017. május 11., 19:59
2017. május 12., 14:412017. május 12., 14:41
A helyi önkormányzat tavaly hatszázezer lejt különített el a székelyudvarhelyi utak kátyúzására és aknatetők cseréjére: a múlt év második felében meghirdetett közbeszerzésen megjelent négy cég közül a Stravia Group kft. nyerte a munkálatok elvégzésének jogát, arról biztosítva a városházát, hogy megfelelő technikai, illetve személyzeti erőforrással rendelkezik annak minőségi és időben történő kivitelezésére.
Ennek ellenére idén áprilisban, a hivatal többszöri felszólítására is nehézkesen kezdődtek el a munkálatok, és
Eddig a munka egyharmadát végezték el – közölte Gálfi Árpád polgármester.
„Minket is ugyanúgy zavar az utak állapota, mi is ugyanazokon az utakon közlekedünk, mint a lakók. Fontos, hogy amit elvégzünk, azt megfelelő ütemben és minőségben végezzük el, még ha pár hónapig bosszankodni is fogunk, hiszen a rossz minőségű munka kidobott pénz, nem köthetünk kompromisszumot” – jelentette ki a polgármester, a lakók türelmét kérve a következő időszakra.
Elmondta azt is, hogy a városháza műszaki igazgatója munkatársaival közösen végzi a munkálatok irányítását, mindennapos megbeszéléseken igyekeznek ösztönözni a kivitelezőt az időpontok betartására, ugyanakkor megígérte, hogy a garanciapénzből újravégeztetik a rossz munkát.
A város nyolcvankét kilométer hosszúságú úthálózatából huszonnégy utca javítását tervezték, melyre az idei költségvetésből 5,5 millió lejt különítettek el – így az aknatetők cseréje és a kátyúzások elvégzése után várhatóan még a nyáron sikerül elkezdeni az aszfaltozást, valamint az Iskola és a Eötvös József utcák kockaköveinek újratételét.
Jelenleg a Nicolae Bălcescu utca terelő úti szakaszán dolgoznak, majd a Bethlen Gábor, a Bethlenfalvi és a Nicolae Bălcescu utcák következnek, később pedig a Függetlenség utca Győzelem utca felé vezető része – magyarázta Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója.
Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy ahol lehetőség van rá, éjszaka is fognak dolgozni, azonban a lakónegyedek keskeny utcáiban a munkagépek zaja és a balesetveszély lehetetlenné teszi ezt. Ugyanakkor javasolta, hogy
Elhangzott, hogy egyelőre az Orbán Balázs utca nagyobb, mélyebb gödreit tömték be, azonban nyár közepén elkezdődik az aszfaltozás az Orbán Balázs, a Nicolae Bălcescu és a Wesselényi Miklós utcák kereszteződésétől (ún. Fernengeltől) a templomig, valamint a Tamási Áron utcában a vasúttól az Orbán Balázs utcai kereszteződésig.
A polgármester arra is felhívta a figyelmet, hogy a városban nagyon sok olyan akna van, amely különböző szolgáltatókhoz tartozik – ezek teteje esetenként sérült, így például a Kisköved és a Bethlen Gábor utca kereszteződésében levő is betörött. Ezeket a hivatal nem cserélheti ki, csupán a szolgáltatót szólíthatja fel rá: a Romtelecom nemrég többszöri felszólításra cserélte ki a terelő útiakat.
Mostantól azt is szigorúan veszik, hogyan javítják ki a cégek a feltört utcaszakaszokat – a nem megfelelően helyreállított munkaterület a garancia összegének elvesztésével jár.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!