
A héten még minden Hargita megyei tanintézetben jelenléti oktatás zajlik, de a járványhelyzet alakulása alapján ez nem marad így
Fotó: Máthé Loránd
Hargita megyében 37 oktatási egységet fenyeget az online oktatásra való áttérés kötelezettsége hétfőtől, ugyanis ezek olyan településen találhatók, ahol a fertőzési ráta már elérte a 3 ezreléket, a tanintézetek személyzetének az átoltottsága viszont nem érte el a 60 százalékot. Szerdára a megyeközpontban is 3 ezrelék fölé nőtt a fertőzöttségi mutató értéke, a szülők számára viszont jó hír, hogy ott a tanintézetek többségében már meghaladta a 60 százalékot az átoltottsági arány.
2022. január 12., 16:452022. január 12., 16:45
2022. január 12., 19:232022. január 12., 19:23
A pénteki járványügyi és átoltottsági adatok alapján rendelik majd el a hétfőtől egy hétig érvényes, online tanrendre történő áttérésre vonatkozó intézkedéseket – közölte megkeresésünkre Demeter Levente, Hargita megyei főtanfelügyelő. Így

A három székelyföldi megye közül Hargita megyében van a legtöbb olyan település – kilenc –, amelynek fertőzöttsége meghaladta a három ezreléket szerdára.
Múlt héten még csak egy ilyen település volt a megyében, de ott sem kellett áttérjenek az online tanrendre, így
– tájékoztatott a főntanfelügyelő. Az online tanrendre vonatkozó intézkedéssel kapcsolatban enyhítésként említhető, hogy
Magyarán, ha egy községben a jogi személyiséggel rendelkező tanintézet összesített átoltottsági aránya 60 százalék alatt van, ám vannak olyan alegységei – falusi iskolák – ahol ez az érték 60 százalék fölött van, ott folytathatják a jelenléti oktatást – magyarázta Demeter Levente.
– fogalmazott.
Az említett települések közé tartozik Csíkszereda is, ahol a keddi 2,97-ről 3,26 ezrelékre nőtt a fertőzési ráta szerdára. Összesen kilenc Hargita megyei településen érte el vagy haladta már meg a 3-as határértéket ez a mutató, Csíkszereda mellett
Csíkszeredában azonban a szülők többsége nem kell tartson az online oktatásra történő átállási kötelezettségtől, ugyanis a 33 oktatási egység közül csak háromban van 60 százalék alatt az átoltottság mértéke: a Szent Anna Speciális Szakiskolában, a Csiga-Biga óvodában, valamint a Napraforgó napköziben.
Gyergyószentmiklóson a 18 tanegység közül hat van hasonló helyzetben, jórészt napközik és általános iskolák. Oroszhegy és Gyergyóalfalu község összes tanintézetében – ez 17 napközit és iskolát jelent – 60 százalék alatti az átoltottság.
Az egyébként az oktatás módját illetően nem számít, ha egy településen egész héten magas volt a mutató, ha péntekre 3 ezrelék alá csökken a fertőzési ráta, ott elkerülik az érintett iskolák és napközik az online oktatásra való áttérést a következő héttől – mondta el a főtanfelügyelő. Erre a járványhullám felívelő szakaszában ugyan kevés az esély, de Hargita megyében a héten is volt erre példa: Tusnádfürdőn keddről szerdára 3,16 ezrelékről 2,53-ra csökkent a mutató.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
2 hozzászólás