
Helyben megoldják. Nem kell kilométerekről szállítani a tejet és a kiflit a nyárádszeredai iskolásoknak. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Maros megyében Nyárádszereda az egyedüli település, ahol 2018 óta az óvodások és iskolások helyi pékség termékeit kapják minden hétköznapon. Idén már egy helyi tejfeldolgozó biztosítja a kifli mellé a mindennapi tejet is.
2020. január 15., 20:562020. január 15., 20:56
Az év eleje óta a nyárádszeredai önkormányzat döntése értelmében a tej és a tejtermék is helyből érkezik az óvodákba és iskolákba. Mint Tóth Sándor polgármester a Székelyhonnak elmondta,
Így nemcsak a gyerekek és szüleik elégedettek, hiszen mindennap friss terméket kapnak, ami könnyen ellenőrizhető helyről származik, de a vállalkozóknak is egy biztos bevételi forrás ez a lehetőség, ami a helyi gazdaság fellendülését is jelenti. A polgármester elmondta, a törvény adta lehetőséggel élve hirdették meg a közbeszerzést, kiszállva a megyei önkormányzat közös pályázatából.
– hangsúlyozta az elöljáró, biztatva azokat a kisebb községeket, ahol még nem vágtak bele a saját közbeszerzési eljárás kiírásába. Hamarosan az iskolai almára is kiírják a közbeszerzési eljárást – mondta Tóth Sándor, hozzátéve, hogy Nyárádszereda nem gyümölcstermő vidék, de
Nyárádszeredában és a hozzá tartozó két faluban közel 700 gyereket – óvodást és kisiskolást – érint a rendelkezés.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!