
Helyben megoldják. Nem kell kilométerekről szállítani a tejet és a kiflit a nyárádszeredai iskolásoknak. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Maros megyében Nyárádszereda az egyedüli település, ahol 2018 óta az óvodások és iskolások helyi pékség termékeit kapják minden hétköznapon. Idén már egy helyi tejfeldolgozó biztosítja a kifli mellé a mindennapi tejet is.
2020. január 15., 20:562020. január 15., 20:56
Az év eleje óta a nyárádszeredai önkormányzat döntése értelmében a tej és a tejtermék is helyből érkezik az óvodákba és iskolákba. Mint Tóth Sándor polgármester a Székelyhonnak elmondta,
Így nemcsak a gyerekek és szüleik elégedettek, hiszen mindennap friss terméket kapnak, ami könnyen ellenőrizhető helyről származik, de a vállalkozóknak is egy biztos bevételi forrás ez a lehetőség, ami a helyi gazdaság fellendülését is jelenti. A polgármester elmondta, a törvény adta lehetőséggel élve hirdették meg a közbeszerzést, kiszállva a megyei önkormányzat közös pályázatából.
– hangsúlyozta az elöljáró, biztatva azokat a kisebb községeket, ahol még nem vágtak bele a saját közbeszerzési eljárás kiírásába. Hamarosan az iskolai almára is kiírják a közbeszerzési eljárást – mondta Tóth Sándor, hozzátéve, hogy Nyárádszereda nem gyümölcstermő vidék, de
Nyárádszeredában és a hozzá tartozó két faluban közel 700 gyereket – óvodást és kisiskolást – érint a rendelkezés.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2026. október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
szóljon hozzá!