
Az utak felújítása mellett térkövezett járdákat is kialakítanak Agyagfalván
Fotó: Beliczay László
Egy sikeres pályázatnak köszönhetően megújulhat az Agyagfalván átvezető 15-ös községi út, továbbá a településen lévő Sala utca. A több mint 5 millió lej értékű munkálatot a szennyvízhálózati bekötések elvégzése után valósítják meg.
2024. február 03., 18:512024. február 03., 18:51
2024. január 31., 21:482024. január 31., 21:48
Több mint 5 millió lej értékben végezhet útfelújításokat a bögözi önkormányzat, miután 4,9 millió lejre pályázott sikeresen az Anghel Saligny programban. Ülkei Zoltán polgármester a Székelyhonnak elmondta, a munkálatok haszonélvezői Agyagfalva lakói, illetve a településen átutazók lesznek. Mostanra már sikerült aláírniuk a támogatás finanszírozási szerződését is a fejlesztési minisztériumban.
Itt meg fogják erősíteni az útalapot, ahol erre szükség van, valamint alap- és kopóréteg aszfaltot is leterítenek.
Ülkei arról is beszélt lapunknak, hogy a korábbi községvezetés által megnyert, a szennyvízhálózat gerincvezetékének földbehelyezését finanszírozó pályázat nem terjedt ki a feltört utak újraaaszfaltozására. Az emiatt kialakult kellemetlen helyzetet is orvosolhatják az érintett szakaszokon. A munkálatokat azonban csak később fogják elkezdeni, hiszen
Az elöljáró hangsúlyozta, ez utóbbit idén el szeretnék végezni, majd hagyják, hogy összetömörüljön a föld a felásott részeken. Így vélhetően csak jövőre kezdődne el az útfelújítás kivitelezése. Időközben természetesen közbeszerzési eljárást is hirdetnek a megfelelő építkezési cég kiválasztása érdekében.
„Figyelembe véve, hogy újak lesznek a vezetékek az út alatt, egy olyan munkálatot szeretnénk megvalósítani, ami évekig szolgálja a helyi közösséget, illetve az áthaladó forgalmat” – szögezte le a polgármester.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!