
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Az udvarhelyszéki Homoródalmáson és a háromszéki Gidófalván termesztett marihuánát egy Kovászna megyei férfi, a hatóságok gyanúja szerint kettős céllal: saját fogyasztásra és árusításra. A termesztőt kábítószer-birtoklás és -kereskedelem bűncselekményének elkövetésével gyanúsítják.
2023. október 11., 11:252023. október 11., 11:25
A Hargita megyei rendőrök a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészeivel házkutatást tartottak egy gidófalvi, valamint egy homoródalmási ingatlanban.
A nyomozás során megállapították, hogy 2023 folyamán egy személy a két nyaralójában kannabiszt termesztett, kettős céllal: egyrészt, hogy más személyeknek értékesítse, másrészt saját fogyasztásra. A házkutatások során
Ezzel egyidejűleg körülbelül 500 gramm olajzöld, sajátos kannabiszszagú növényi anyagot találtak, amelyről megalapozottan feltételezhető, hogy már betakarított növényekből származik, valamint a növényi anyag aprítására és mérlegelésére használt egyéb eszközöket.
A gyanúsítottat, egy 55 éves Kovászna megyei férfit az ügyészség hatvannapos bírósági felügyelet alá helyezte.
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Fotó: Hargita megyei rendőrség
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
szóljon hozzá!