
Egyelőre megfigyelés alatt marad az édesanya és gyereke. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Elérte a koronavírus miatti riadalom Marosvásárhelyt: a fertőzés veszélyétől tartva egy első osztályos marosvásárhelyi tanuló karanténba helyezését kérte az osztály szülői közössége, miután tudomást szereztek róla, hogy a gyerek édesanyja háromhetes kínai tartózkodás után tért haza. A Maros Megyei Népegészségügyi Igazgatóságnak jelenleg nyolc Kínából hazatért személyről van tudomása.
2020. február 11., 21:302020. február 11., 21:30
Kínából érkezett haza a napokban egy, a George Coșbuc Általános Iskola (az egykori 3-as számú iskola) első osztályában tanuló kisdiák édesanyja. Miután az osztály szülői közössége értesült erről, beadvánnyal fordult a tanintézmény igazgatóságához, kérve, hogy
„Nem elég karantén alá vonni az anyát, mert érintkezik otthon a gyerekével, aki viszont az osztálytársai között tartózkodik napi négy-öt órát. Ezért azt kértük, a gyerek is maradjon távol az iskolától, amíg el nem múlik a fertőzés veszélye” – mondta egy szülő. Az aggódó szülőknek ugyanakkor az is tudomásukra jutott, hogy
Arra kérték őket, hogy amíg tart a megfigyelés, ne lépjenek személyes kapcsolatba a Kínából hazaérkezett anya családjával, kerüljék az érintkezést velük.
Az első osztályos gyerek esetében az a döntés született, hogy ő két hétig otthon tartózkodik, Messengeren és WhatsAppon keresztül kapja meg a napi leckéit, ha pedig lejárt az elszigetelési idő és nem jelennek meg a fertőzés tünetei, visszatérhet az osztálytársai közé. Ezt megelőzően azonban az iskolaorvos alaposan megvizsgálja – tájékoztatta a Székelyhont az iskola igazgatónője. A tanintézményben eddig is ügyeltek a tisztaságra, a gyerekek egészségének megőrzésére, rendszeresen fertőtlenítették a kilincseket, padokat, mellékhelyiségeket, de most fokozottabban odafigyelnek a betegségek megelőzésére – mondta az igazgatónő.
A Maros Megyei Népegészségügyi Igazgatóság szóvivője, Gabriela Uifălean érdeklődésünkre elmondta,
A népegészségügyi igazgatóság járványtanászai napi kapcsolatban állnak a karanténba helyezett, Kínából hazatért édesanyával, aki mindennap beszámol egészségi állapotáról, az esetleg felmerülő változásokról – tájékoztatták az iskolát, illetve a szülői közösséget. A családtagok elszigetelése önkéntes alapon történik, az orvosok javaslata szerint egy méter távolságot kell tartaniuk a megfigyelt személytől.
Több mint ezer halott
A hivatalos adatok szerint ezer fölé emelkedett a koronavírus okozta betegség halálos áldozatainak száma Kínában. A fertőzöttek száma egy nap leforgása alatt 2478-al emelkedett, összesen 42 638 fertőzöttről tudnak már a hatóságok, és 3996-an gyógyultak meg. A halottak és a fertőzöttek zöme továbbra is az ország középső részén fekvő Hupej tartományból való, ahonnan elindult a járvány.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!