
Egyelőre megfigyelés alatt marad az édesanya és gyereke. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Elérte a koronavírus miatti riadalom Marosvásárhelyt: a fertőzés veszélyétől tartva egy első osztályos marosvásárhelyi tanuló karanténba helyezését kérte az osztály szülői közössége, miután tudomást szereztek róla, hogy a gyerek édesanyja háromhetes kínai tartózkodás után tért haza. A Maros Megyei Népegészségügyi Igazgatóságnak jelenleg nyolc Kínából hazatért személyről van tudomása.
2020. február 11., 21:302020. február 11., 21:30
Kínából érkezett haza a napokban egy, a George Coșbuc Általános Iskola (az egykori 3-as számú iskola) első osztályában tanuló kisdiák édesanyja. Miután az osztály szülői közössége értesült erről, beadvánnyal fordult a tanintézmény igazgatóságához, kérve, hogy
„Nem elég karantén alá vonni az anyát, mert érintkezik otthon a gyerekével, aki viszont az osztálytársai között tartózkodik napi négy-öt órát. Ezért azt kértük, a gyerek is maradjon távol az iskolától, amíg el nem múlik a fertőzés veszélye” – mondta egy szülő. Az aggódó szülőknek ugyanakkor az is tudomásukra jutott, hogy
Arra kérték őket, hogy amíg tart a megfigyelés, ne lépjenek személyes kapcsolatba a Kínából hazaérkezett anya családjával, kerüljék az érintkezést velük.
Az első osztályos gyerek esetében az a döntés született, hogy ő két hétig otthon tartózkodik, Messengeren és WhatsAppon keresztül kapja meg a napi leckéit, ha pedig lejárt az elszigetelési idő és nem jelennek meg a fertőzés tünetei, visszatérhet az osztálytársai közé. Ezt megelőzően azonban az iskolaorvos alaposan megvizsgálja – tájékoztatta a Székelyhont az iskola igazgatónője. A tanintézményben eddig is ügyeltek a tisztaságra, a gyerekek egészségének megőrzésére, rendszeresen fertőtlenítették a kilincseket, padokat, mellékhelyiségeket, de most fokozottabban odafigyelnek a betegségek megelőzésére – mondta az igazgatónő.
A Maros Megyei Népegészségügyi Igazgatóság szóvivője, Gabriela Uifălean érdeklődésünkre elmondta,
A népegészségügyi igazgatóság járványtanászai napi kapcsolatban állnak a karanténba helyezett, Kínából hazatért édesanyával, aki mindennap beszámol egészségi állapotáról, az esetleg felmerülő változásokról – tájékoztatták az iskolát, illetve a szülői közösséget. A családtagok elszigetelése önkéntes alapon történik, az orvosok javaslata szerint egy méter távolságot kell tartaniuk a megfigyelt személytől.
Több mint ezer halott
A hivatalos adatok szerint ezer fölé emelkedett a koronavírus okozta betegség halálos áldozatainak száma Kínában. A fertőzöttek száma egy nap leforgása alatt 2478-al emelkedett, összesen 42 638 fertőzöttről tudnak már a hatóságok, és 3996-an gyógyultak meg. A halottak és a fertőzöttek zöme továbbra is az ország középső részén fekvő Hupej tartományból való, ahonnan elindult a járvány.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!