
Egyelőre megfigyelés alatt marad az édesanya és gyereke. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Elérte a koronavírus miatti riadalom Marosvásárhelyt: a fertőzés veszélyétől tartva egy első osztályos marosvásárhelyi tanuló karanténba helyezését kérte az osztály szülői közössége, miután tudomást szereztek róla, hogy a gyerek édesanyja háromhetes kínai tartózkodás után tért haza. A Maros Megyei Népegészségügyi Igazgatóságnak jelenleg nyolc Kínából hazatért személyről van tudomása.
2020. február 11., 21:302020. február 11., 21:30
Kínából érkezett haza a napokban egy, a George Coșbuc Általános Iskola (az egykori 3-as számú iskola) első osztályában tanuló kisdiák édesanyja. Miután az osztály szülői közössége értesült erről, beadvánnyal fordult a tanintézmény igazgatóságához, kérve, hogy
„Nem elég karantén alá vonni az anyát, mert érintkezik otthon a gyerekével, aki viszont az osztálytársai között tartózkodik napi négy-öt órát. Ezért azt kértük, a gyerek is maradjon távol az iskolától, amíg el nem múlik a fertőzés veszélye” – mondta egy szülő. Az aggódó szülőknek ugyanakkor az is tudomásukra jutott, hogy
Arra kérték őket, hogy amíg tart a megfigyelés, ne lépjenek személyes kapcsolatba a Kínából hazaérkezett anya családjával, kerüljék az érintkezést velük.
Az első osztályos gyerek esetében az a döntés született, hogy ő két hétig otthon tartózkodik, Messengeren és WhatsAppon keresztül kapja meg a napi leckéit, ha pedig lejárt az elszigetelési idő és nem jelennek meg a fertőzés tünetei, visszatérhet az osztálytársai közé. Ezt megelőzően azonban az iskolaorvos alaposan megvizsgálja – tájékoztatta a Székelyhont az iskola igazgatónője. A tanintézményben eddig is ügyeltek a tisztaságra, a gyerekek egészségének megőrzésére, rendszeresen fertőtlenítették a kilincseket, padokat, mellékhelyiségeket, de most fokozottabban odafigyelnek a betegségek megelőzésére – mondta az igazgatónő.
A Maros Megyei Népegészségügyi Igazgatóság szóvivője, Gabriela Uifălean érdeklődésünkre elmondta,
A népegészségügyi igazgatóság járványtanászai napi kapcsolatban állnak a karanténba helyezett, Kínából hazatért édesanyával, aki mindennap beszámol egészségi állapotáról, az esetleg felmerülő változásokról – tájékoztatták az iskolát, illetve a szülői közösséget. A családtagok elszigetelése önkéntes alapon történik, az orvosok javaslata szerint egy méter távolságot kell tartaniuk a megfigyelt személytől.
Több mint ezer halott
A hivatalos adatok szerint ezer fölé emelkedett a koronavírus okozta betegség halálos áldozatainak száma Kínában. A fertőzöttek száma egy nap leforgása alatt 2478-al emelkedett, összesen 42 638 fertőzöttről tudnak már a hatóságok, és 3996-an gyógyultak meg. A halottak és a fertőzöttek zöme továbbra is az ország középső részén fekvő Hupej tartományból való, ahonnan elindult a járvány.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!