
Fotó: Gergely Imre
Cáfolja a gyergyószentmiklósi polgármester az egyik helyi képviselő állítását, miszerint aszfalttal fogják burkolni a gyergyószentmiklósi múzeum előtti, macskakővel kirakott tér egy részét. A most esedékes javítások és későbbi teljes felújítás is természetes kockakővel történik, azaz visszaállítják az eredeti állapotot.
2020. június 11., 18:102020. június 11., 18:10
Az elmúlt napokban munkások dolgoztak Gyergyószentmiklós egyik történelmi városrészén, az Örmény templom utca és a Petőfi Sándor tér, illetve a Rákóczi Ferenc utca találkozásánál. Itt, a Tarisznyás Márton Múzeum közelében máig megmaradt az eredeti, macskakő útburkolat, igaz az elmúlt időszakban zajlott közművesítési munkálatok miatt nagyon rossz állapotban. Ennek a javításának láttak neki.
Ezzel kapcsolatban kongatta meg a vészharangot Bajkó László, a helyi képviselő-testület egyik tagja. Amint a Facebookon közzétett bejegyzésében írja, megdöbbenve értesült róla, hogy a mindhárom irányba macskakővel kirakott útszakasz középső, rossz állapotban levő részét aszfalttétreggel burkolnák. Megjegyezte, ez az „eszement megoldások iránt érdeklődők zarándokhelyévé változtathatja várost”.
Utánaérdeklődtünk, és a polgármester cáfolja a képviselő kijelentését. „Nincs szó arról, hogy aszfaltozni készülnének itt. Egyszerű javítás zajlik a szóban forgó útkereszteződésben. A nagyon forgalmas, helyiek és idelátogató turisták által is gyakran használt útszakaszon a közművesítési munkák miatt korábban felbontott, és hiányos útburkolatot állítják helyre.
– mondta. Ezekben a napokban az előkészítő munkafolyamat zajlott, a kockakövek visszahelyezése a jövő héten kezdődik el és egy szakcég fogja végezni.
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklós egyébként finanszírozást nyert egy olyan beruházásra, amely a város más útjai mellett a Márton Áron utcát, Petőfi Sándor teret, Örmény templom utcát is érinti, és az itteni épített örökséghez illően a jelenleg is macskaköves utak ugyanebben a formában lesznek felújítva. Ezt tartalmazzák a tervek – közölte Nagy Zoltán. A projekt jelenleg a szerződéskötés fázisában van, 1–2 év múlva várható a kivitelezés. A mostani javítási munkálatok erre az időszakra oldják meg a problémát.
Ugyanígy kockakő került a Rákóczi Ferenc utca alsó részére, a múzeum előtti szakaszra is, ez azonban több helyen megsüllyedt. A munkálat ugyan garanciában van még és a kivitelező Arcons cég kellene kijavítsa, de ez nem egyszerű, a cég ugyanis csődeljárás alatt van. Amennyiben így a javítás nem történne meg, a munkálat megkezdése előtt a cég által letett garanciaösszeg terhére a város fogja kijavíttatni – tudtuk meg.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
1 hozzászólás