
A hegyimentőknek jócskán akadt dolguk az ünnepi időszakban Maros megyében
Fotó: Salvamont Salvaspeo Mures/Facebook
Megugrott a balesetek száma az utóbbi két hétben a a Maros Megyei Hegyimentő Szolgálat tevékenységi területén: közel negyven alkalommal riasztották balesetek miatt a hegyimentőket.
2025. január 08., 11:392025. január 08., 11:39
Összesen 36 ember szenvedett balesetet a hegyekben, és 27 alkalommal kértek információkat a Maros Megyei Hegyimentő Szolgálat munkatársaitól a december 22. és január 7. közötti időszakban – olvasható a Salvamont Salvaspeo Mureș Facebook-oldalán.
Mint írják, a következő napokban is hidegre lehet számítani, mínusz 5 és mínusz 20 Celsius-fok között változik a hőmérséklet a hegyekben, ugyanakkor előreláthatóan havazni is fog.
Azt javasolják, hogy mielőtt túrázni indulna bárki is, érdeklődjön a tervezett útvonalról és az időjárásról, valamint ne induljon el senki megfelelő téli túrafelszerelés nélkül.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
szóljon hozzá!