
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Egy Kőrispatak környéki vadászat során ejtették el azokat a vaddisznókat, amelyek esetében laborvizsgálatok igazolták az afrikai sertéspestist. A hatóságok óvintézkedéseket foganatosítottak.
2020. május 22., 14:432020. május 22., 14:43
Több elejtett vaddisznóból is mintát vettek a vadászok, aki ezeket egy brassói intézetbe küldték, ahol beigazolódott, hogy afrikai sertéspestissel fertőződtek meg – olvasható Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményében. A hatóságok a betegség felbukkanásától számított 13 kilométeres sugarú körben jelölték ki az érintett zónát, amelybe Maros és Hargita megyei területek, illetve települések is beletartoznak. Ezeken a részeken az összes vaddisznót ki kell lőni és mintát kell venni a tetemekből.
Az érintett területen betiltották a legeltetést, ugyanakkor engedély nélkül az embereknek is tilos belépni az erdőkbe. A házisertéseket is ellenőrizni fogják a hatóságok az állatorvosok által kijelölt biztonsági zónában. A közlemény szerint ugyanakkor a háziállatokat jól elzárva kell tartani a portákon.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!