
Kevesebbet kell fizetni 2019-től a közszolgáltatásokért? A képviselőház eldönti
Fotó: Tamás Attila
19 százalékról 9 százalékra csökkentené a közszolgáltatások (elektromos áram, földgáz, központi fűtés, hulladékbegyűjtés és csatornadíjak) áfáját az a törvénytervezet, amelyet az RMDSZ, a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) képviselői nyújtottak be.
2018. március 02., 18:382018. március 02., 18:38
2018. március 02., 19:212018. március 02., 19:21
Az Adótörvénykönyv vonatkozó előírásait módosító jogszabály 2019. január elsejétől lépne életbe – számol be az Agerpres.
Az érvényben lévő jogszabály szerint az ivóvíznek 9 százalékos az áfája, ám a csatornadíjak a 19 százalékos szinten maradtak, azaz a víz 9 százalékkal érkezik a fogyasztóhoz, de 19 százalékkal hagyja el otthonát – emlékeztetnek a kezdeményezők.
Az indoklás szerint az intézkedésnek multiplikatív hatása lenne, mert
A kezdeményezők rámutatnak: az Eurostat adatai szerint egy romániai háztartásban a jövedelem 40 százalékánál többet költenek házbérre, közszolgáltatásokra és a bankhitel törlesztésére, ami már „megterhelőnek” számít.
A tervezet esetében a képviselőház a döntő fórum.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki a kánikula miatt, amelyek szombat reggelig lesznek érvényben az ország több mint felében.
szóljon hozzá!