
Fotó: Erdély Bálint Előd
A bevett hagyományhoz híven, ünnepélyesen gyújtották meg az első gyertyát Székelyudvarhely adventi koszorúján, az előző évektől eltérően azonban az eseményt idén online lehetett követni.
2020. november 29., 21:262020. november 29., 21:26
A karácsonyra való készülődés meghitt pillanatait idén online élhetik át a székelyudvarhelyiek: a járványhelyzetre való tekintettel ugyanis az adventi gyertyagyújtáskor nincsen lehetőség tömegrendezvényt tartani. Így vasárnap délután a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán lehetett élőben követni, amint fellobbant a láng a város adventi koszorújának első gyertyáján.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Márton Áron téren Ft. Mátyás Károly főesperes osztotta meg ez alkalomból ünnepi gondolatait, valamint megáldotta a kiállított adventi koszorút. Az eseményen Ilyés Levente kántor is közreműködött.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A második gyertya meggyújtását is online követhetik majd az érdeklődők: jövő vasárnap, december 6-án délután 5 órakor Nt. Simó Sándor unitárius esperes, december 13-án Nt. Pitó Zsolt református lelkészt, az utolsó vasárnapon, december 20-án pedig Mezei Ödön baptista lelkészt hallhatják azok, akik követik majd az élő közvetítést.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
szóljon hozzá!