Hagyománnyá vált Gyergyószentmiklóson az advent első vasárnapján rendezett vásár, amelyen a Szent Miklós, valamint a Szent István Római Katolikus Templom kertjében kézműves ünnepi díszeket, adventi koszorúkat, naptárakat, karácsonyi dekorációkat kínáltak eladásra. Mindkét vásár bevételét jótékony célra fordítják.
2021. november 28., 16:432021. november 28., 16:43
Fotó: Barabás Orsolya
Hagyománnyá vált Gyergyószentmiklóson az advent első vasárnapján rendezett vásár, amelyen a Szent Miklós, valamint a Szent István Római Katolikus Templom kertjében kézműves ünnepi díszeket, adventi koszorúkat, naptárakat, karácsonyi dekorációkat kínáltak eladásra. Mindkét vásár bevételét jótékony célra fordítják.
2021. november 28., 16:432021. november 28., 16:43
Fotó: Barabás Orsolya
Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós Római Katolikus Templom kertjében először 1999-ben szerveztek advent első vasárnapján kézműves ünnepi vásárt. A Szent István Római Katolikus Plébánia ehhez a kezdeményezéshez 2010-ben csatlakozott, tehát már ott is 11. alkalommal várták a vásárlókat.
Mindkét helyen külön asztaloknál kínálta több egyesület, szervezet, csoport a szebbnél szebb kézi készítésű dísztárgyakat, ünnepi kellékeket és finomságokat.
Fotó: Barabás Orsolya
A kínálat nagyon színes volt ezúttal is, adventi koszorúk, kopogtatók, karácsonyi asztali díszek, fára akasztható díszek, adventi naptárak, kis üzenetkártyát, gyertyák és számos más ünnepi jellegű termék várta egész vasárnap délelőtt azokat, akik a templomokhoz sétáltak, vagy a szentmiséről hazafelé tartva vásároltak.
A bevételek egy részét a szervezők jótékony célra fordítják. A Szent Miklós Plébánia a begyűlt összeggel a gáz bevezetését támogatja a gyergyószentmiklósi szeretetkonyhánál, de hogy ez alkalommal mennyi pénzzel tudnak hozzájárulni ehhez a célhoz, csak jövő héten derül ki. A Szent István Plébánia is a Szeretetkonyha működéséhez ajánlotta fel a vásár bevételét, Keresztes Zoltán plébános elmondta, 810 lejt sikerült gyűjtsenek advent első vasárnapján.
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Bagi József
Fotó: Bagi József
Fotó: Bagi József
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!