
A magyarrégeni református egyház kórusa énekelt
Fotó: Reichenberger Iringó
Hagyományteremtő szándékkal állítottak idén első alkalommal óriási adventi koszorút Szászrégenben a DIO-Ház udvarán, ahol vasárnap délután meggyújtották a negyedik adventi gyertyát is.
2022. december 18., 17:442022. december 18., 17:44
„Kezdeményezésünk célja az, hogy ezzel is hozzájáruljunk a várakozás időszakához, úgy hogy szebbé, gazdagabbá, meghittebbé tegyük a karácsonyi ünnepre való felkészülést” – fogalmazott Tudor Veronka, a kezdeményező Szászrégeni Közösségért Egyesület elnöke.
Fotó: Reichenberger Iringó
– hangsúlyozta az elnök.
Fotó: Reichenberger Iringó
A DIO-Ház udvarán álló adventi koszorú első gyertyagyújtásánál Tamás Endre Ottó lelkész, a másodiknál Balla Árpád plébános, a harmadiknál Székely György, míg negyedik alkalommal Bíró Sándor lelkipásztor osztotta meg ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel.
Fotó: Reichenberger Iringó
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
szóljon hozzá!