
Fotó: archív
A Bákó megyéhez csatolt székelyföldi település, Gyimesbükk Polgármesteri Hivatala három évvel ezelőtt úgy döntött, hogy hagyományt teremt az adventi gyertyagyújtásokkal.
2024. december 13., 16:412024. december 13., 16:41
2024. december 13., 21:102024. december 13., 21:10
Azóta a polgármesteri hivatal minden évben, a karácsony előtti négy szombat estéjén, a helyi művelődési ház előtti téren, az egyházakkal és iskolákkal közösen gyújt meg egy-egy gyertyát a település adventi koszorúján.
Idén egy kicsit eltértek a hagyománytól – a választások miatt – az első két gyertyagyújtást péntekenként tartották.
A harmadik és negyedik alkalom azonban ismét szombatonként este lesz, mindkét alkalommal 18 órától. „A Gyimesbükki Polgármesteri hivatal célja az, hogy ezek az események még meghittebbek és emlékezetesebbek maradjanak, ezért meghívott vendégek is gazdagítják a programot” – tudtuk meg Karácsony Gézától, a hivatal munkatársától.
Fotó: archív
December 14-én, a harmadik gyertya meggyújtásánál Dobos László, Gyimesbükk szülötte, a Székelyhon újságírója osztja meg adventi gondolatait, majd a csíkszentkirályi rezesbanda ajándékozza meg a jelenlévőket egy rövid karácsonyi koncerttel.
December 21-én, a negyedik gyertya meggyújtásánál Moczár Gábor, a Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója mondja majd el ünnepi gondolatait. A zenei élményt a Gyímesvölgyi Férfikórus biztosítja.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
szóljon hozzá!