
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház 5000 lejes pénzügyi támogatásban részesítette a Dévai Szent Ferenc Alapítványt.
2020. január 28., 19:042020. január 28., 19:04
Az összeget a kórház alkalmazottainak adományaiból, és az intézmény szervezésében a csíksomlyói kegytemplomban tavaly december 22-én lezajlott karácsonyi jótékonysági koncert bevételéből biztosították – adta hírül a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
A támogatást Konrád Judit kórházmenedzser kedden adta át az alapítvány csíksomlyói Szent István Otthona vezetőjének, Balázs Melinda Zsókának.
„2019-ben intézményünk nagyon sok támogatásban részesült, és úgy gondoltuk, hogy ezt nekünk is viszonoznunk kell. Ezért adakoztak a kórház alkalmazottai, és ezért szerveztük meg a jótékonysági koncertet is.
– fejtette ki a menedzser.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
Tusnádfürdő balneológiai hagyományai ma is élnek: a Hotel Tusnád kezelőbázisán a természetes gyógytényezők és a modern fizioterápia segítik a mozgásszervi és keringési betegségek kezelését – sok vendég már évtizedek óta visszajár a kúrákra.
Paul Thomas Anderson lett a legjobb rendező, és Egyik csata a másik után című filmje nyerte el a 98. Oscar-díjátadó gála fődíját is vasárnap este a Los Angeles-i Dolby Színházban.
Idén majdnem három hónapig tart az egységes mezőgazdasági támogatások kérelmezési időszaka. Hétfőtől 79 féle juttatásra nyújthatnak be támogatásigénylést a gazdák az APIA-hoz.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
szóljon hozzá!