
Fotó: Gábos Albin
„Körbekoldultuk már a fél világot” – fogalmazott a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete új központjának építése kapcsán Fikó Csaba tiszteletbeli elnök. A csíkszeredai Összefogás Házának felépítéséhez két éve láttak hozzá, javarészt adományokból. Jelenleg a belső munkálatokhoz készítik elő a terepet, hogy télen is folytathassák a kivitelezést.
2019. augusztus 30., 10:002019. augusztus 30., 10:00
Nagyot álmodott a közel 30 éves múlttal rendelkező Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete, és
Fotó: Gábos Albin
A kivitelezés nagy része adományok, támogatások és önkéntesek munkája révén valósult meg, és mára eljutottak odáig, hogy befödték az épületet, valamint beszerelték az ablakokat. Fikó Csabától, a Hargita Megyei Mozgássérültek Egyesületének tiszteletbeli elnökétől megtudtuk, hogy ezidáig
Fotó: Gábos Albin
Hozzátette, a teljes befejezéshez további jelentős összegre lesz szükségük, de bíznak benne, hogy annak előteremtéséhez is sikerül támogatókat szerezniük.
Mint mondta, helyi vállalkozók is önkéntesen elvállaltak egy-egy munkafázist, például a néhány illemhelyiség kialakítását, vagy éppen külső tereprendezést.
Fotó: Gábos Albin
– fogalmazott. Abban bíznak, hogy jövőre sikerül befejezniük az építkezést, a tereprendezéssel együtt.
Fotó: Gábos Albin
Józsa Csaba, a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezetének elnöke az Összefogás Házának jövőbeni működése kapcsán elmondta, a csíkszeredai önkormányzat állandó támogatásával szeretnék fenntartani a központot, ugyanakkor külső támogatókat is keresnek.
– sorolta az egyesület elnöke. A központban működnének az említett műhelyek, ugyancsak
Fotó: Gábos Albin
Az egyesület Hargita megyében közel kétezer tagot számlál, elsősorban az ő igényeiket, szükségleteiket elégítené ki a központ, a közösségi teremben szerveznék meg rendezvényeiket. Ugyanakkor a termet más civil szervezeteknek is rendelkezésükre bocsátanák, az érte fizetett bért pedig szintén a működésre tudnák fordítani. Az egyesület tervei között szerepel még, hogy az épület melletti raktárakat is megvásárolják, amelyeket például egy irattár számára alkalmas felületté alakítanák.
A megyei tanács is segít
A Hargita megyei önkormányzat közel 190 ezer lejt utalt a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezetének az Összefogás Háza akadálymentesítésére, lift és védőkorlát kialakítására. A támogatást Borboly Csaba megyei tanácselnök adta át csütörtökön. Mint mondta, Hargita Megye Tanácsa a továbbiakban még egy ugyanekkora összeggel szándékozik támogatni a beruházást.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
szóljon hozzá!