
A munkahelyeket létrehozó beruházásokat támogatják az adókedvezményekkel
Fotó: Pinti Attila
A Csíkszeredában új munkahelyeket biztosító beruházásokat megvalósító vállalkozások akár három évig is részleges vagy teljes helyi adómentességet élvezhetnek az önkormányzati képviselő-testület erre vonatkozó határozata értelmében. A márciusi rendes tanácsülésen több új szabályozást is elfogadtak.
2024. március 28., 14:502024. március 28., 14:50
2024. március 28., 14:512024. március 28., 14:51
A helyi adók fizetése alóli, hároméves időszakra terjedő részleges vagy teljes mentességet az elkövetkező hétéves európai uniós ciklusban tudja biztosítani a város azoknak a vállalkozásoknak, amelyek új munkahelyek létrehozásával járó beruházásokat végeznek – ismertette bevezetőjében Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere szerint a fejlődés érdekében van erre szükség, mert
Az ülés elején Tőke Ervin önkormányzati képviselő tette szóvá, hogy a kormány jelentős összeget vont el a várostól, de ezzel együtt számos rendezvény, fesztivál megszervezése van előirányozva ebben az évben is, olyan körülmények között, amikor a városi alintézmények költségvetése még nem teljesen biztosított.
Válaszában a polgármester rámutatott, a rendezvények, fesztiválok költségvetését idén megfelezték, viszont ezekre nemcsak a helybéliek szórakoztatása céljából van szükség, hanem azért is, hogy olyan turistákat vonzzanak be, akik ezekért utaznak Csíkszeredába. Hozzátette, az eddigi években ezekben az időszakokban a turisztikai szálláshelyek kihasználtsága megsokszorozódott, így
Elfogadta a testület az egyházi támogatások pályázati kiírására vonatkozó szabályzat módosítását, amely a városvezető szerint lehetőséget nyújt a városban tevékenykedő, közösséget építő egyházak sajátságos igényeinek támogatására.
Szintén elfogadták a részvételi költségvetésre vonatkozó szabályzat módosítását is, akárcsak az önkormányzat tulajdonában levő cégek, a távhőszolgáltató Goscom Rt., és a városi tömegközlekedést, valamint a fizetős parkolási rendszert üzemeltető Csíki Trans Kft. költségvetéseit.
Arról is döntött a testület, hogy a Gál Sándor utcai, régóta nem használt kazánház meglévő kéményeit lebontják és elszállítják, az erre vonatkozó elfogadott dokumentáció szerint a beavatkozás költsége 120 ezer lej áfástól.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
2 hozzászólás