
Ráduly Róbert Kálmán: valamivel pótolni kell a költségvetésben keletkező hiányt. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Akár 15 millió lej jövedelemtől eshet el a csíkszeredai önkormányzat jövőtől, amennyiben szerdán a kormányülésen változtatások nélkül elfogadják az adóreformról szóló sürgősségi kormányrendelet-tervezetet. A város ebben az esetben kiadáscsökkentéssel és a helyi adók növelésével lesz kénytelen a költségvetési „űrt” betömni.
2017. november 07., 16:552017. november 07., 16:55
2017. november 07., 18:062017. november 07., 18:06
Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere kedden sajtótájékoztatón számolt be a kormány azon elfogadásra váró adóreformjáról, amelynek szerinte az önkormányzatok a legnagyobb vesztesei, azaz a helyi közösségek, hiszen kevesebb jutna a fejlesztésekre.
– húzta alá a polgármester. Hozzátette összehasonlításként, hogy érezhető legyen az összeg súlyossága, a fenti összeghez képest 115 millió lej Csíkszereda költségvetése, amelyből 10 millió lej fordítható beruházásokra. Ugyanakkor azt is kihangsúlyozta, hogy mindezek ellenére ezentúl is prioritás marad számukra a fejlesztések finanszírozása.
Csíkszereda polgármestere a napokban egyébként részt vett a megyei jogú városok közgyűlésén, ahol Mihai Tudose miniszterelnök ígéretet tett arra, hogy
„Ha ezt az intézkedést nem követi teljes önkormányzati kompenzáció, akkor mi
– fogalmazott. Habár a megyei jogú városok három fős bizottsága tárgyalásokat folytatott a miniszterelnökkel, Ráduly szerint csak a veszteségek mérséklését tudják elérni. A fennmaradó rész, mint
Így két dolgot tehet a város jövőtől, egyrészt csökkenti a kiadásait, amelyet a kulturális intézmények és akár a városháza átszervezésével, illetve az alkalmazottak bérének szinten tartásával igyekeznek többek között megvalósítani, másrészt azt teheti még, hogy növeli a jövedelmét. Erre az utóbbira egy mód van: a helyi adók emelése. Ráduly elmondása szerint
A helyi adók és illetékek mértékét megállapító határozattervezetet november végén szeretné napirendre tűzni a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!