
A terület egy kisebb része a román államé, ezt választották le, hogy külön telekkönyvezhessék a város részét
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai Nagy István festő sétány felújításának elkezdéséhez szükséges volt rendezni a város Szív utcai területének helyzetét, ahová többek között cselgáncsközpontot és egy esetleges parkolóházat képzeltek el.
2022. november 12., 11:262022. november 12., 11:26
Csíkszereda egyik központi fekvésű lakótelepe, a Nagy István festő sétány teljes felújításának elkezdéséhez szükségessé vált, hogy többek között rendezzék a Szív utcai – az Óceán üzlettel szembeni – terület helyzetét.
Bors Bélától, Csíkszereda alpolgármesterétől megtudtuk, hogy a több mint tízezer négyzetméternyi belterületnek két tulajdonosa van, ezért az önkormányzat megosztatta a földterületet, így 10 577 négyzetméter a város tulajdonát, 288 négyzetméter pedig a román állam tulajdonát képezi. A terület megosztását legutóbbi ülésén hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.
Az alpolgármester hozzátette, a Nagy István festő sétány korszerűsítése miatt volt erre a lépésre szükség, ugyanakkor a továbbiakban szintén
„Fontos, hogy külön kezelhessük ezeket a részeket a sétány felújítási munkálataitól” – jegyezte meg.
Fotó: Pinti Attila
A Kossuth Lajos utca, Temesvári sugárút és a Szív utca által közrezárt városrész teljes rendbetételére jövőben kerülhet sor.
Az Európai Unió Bíróságához fordult a nemzeti régiókat érintő polgári kezdeményezés ügyében Izsák Balázs, és keresetében az Európai Bizottság elutasító döntésének az érvénytelenítését kéri – közölte a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) sajtóirodája.
Érdemes óvatosan közlekedni Csík- és Gyergyószéken, hiszen néhol ötven méteresnél is kisebb a látótávolság a köd miatt – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Minden szükséges engedéllyel és jóváhagyással rendelkező egységben végezték a mélyaltatást annál a fogászatnál, ahol csütörtökön meghalt egy 2 éves kislány – közölték szombaton a magánrendelő képviselői.
Egy magán-mentőszolgálat járművével ütközött egy személyautó szombaton Temes megyében, Temesremete és Őszény között. Három sérült kórházba került, egyikük később életét vesztette.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a megyei szintű Megérett, megérett a fekete szőlő című szüreti hagyományőrző gyerekversenyt a marosvásárhelyi 6-os számú napköziotthon szervezésében, ahol őszi hagyományokat elevenített fel Maros megye 55 óvodása.
A bukaresti fogorvosi kamara vezetőtestülete pénteken úgy döntött, hogy fegyelmi kivizsgálást indít a fővárosi fogászati klinikán csütörtök este fogászati beavatkozás közben elhunyt kétéves kislány ügyében.
A mezőn gyulladt ki egy kombájn pénteken délután a Maros megyei Küküllősárd közelében, az eset során jelentős anyagi kár keletkezett – közli a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
szóljon hozzá!