
Fotó: Erdély Bálint Előd
A székelyudvarhelyi Páva étteremben találtak otthonra Ádám Gyula csíkszeredai fotográfus képei: a gasztronómiai tematikájú alkotásokból mintegy két tucatnyit tettek most közszemlére.
2021. április 01., 20:072021. április 01., 20:07
Állandó tárlatnak szánják az étterem belső terének és teraszának falaira függesztett képeket, ám idővel másokra is cserélik azokat, árulta el a lokál marketingfelelőse, Szász Attila. A Páva ugyanis fontosnak tartja a helyi értékeket: helybéli termelőktől vásárolják az alapanyagaikat, és a belterek átalakítása után helybéli alkotó munkáival díszítik a falakat.
Ádám Gyula készítette egyébként a Gáll Tímea Kölcsönkért kovász című, nagy sikerű kötetének a képanyagát is, de ettől függetlenül is évek óta dokumentálja a székely gasztronómia és konyhatudomány hagyományát.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezért a székely konyha érdekes, színes ötvöződés” – osztotta meg tapasztalatait a fotóművész, aki online csatlakozott a beszélgetéshez.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A képek például a puliszkakészítés vagy kenyérsütés, illetve a disznóvágás egyes mozzanatait örökítik meg, de többek, mint puszta pillanatképek: a mögöttes értelem és érzés a szemlélők, ebben az esetben az étterem vendégei számára is egyértelmű lesz, véli Ádám Gyula.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!