
A Zsögödi Nagy Imre utca alsó szakaszának forgalmi rendje megváltozhat
Fotó: Veres Nándor
Noha a korábban bejelentett intézkedés elmarad, a csíkszeredai Zsögödi Nagy Imre utcából várhatóan kiszorul az áthaladó forgalom. A polgármesteri hivatal azt tervezi, hogy az utca alsó, szűkebb szakaszán egyirányú forgalmi rendet vezet be, ez segítene megszüntetni az akadályokat.
2021. június 13., 09:112021. június 13., 09:11
A Zsögödi Nagy Imre utca alsó szakaszán a felújítás óta akadályozzák a közlekedést az út szélén parkoló autók, mert a szűk keresztmetszet miatt ott nincsenek parkolóhelyek. A forgalom viszont kétirányú, és ha mindkét irányból gépkocsi közeledik, nem férnek el egymás mellett – ilyenkor valamelyik autóvezető félrehúzódni kényszerül, a parkoló autók mögé. Csak bonyolítja a helyzetet, ha nagyobb teherautó, szemeteskocsi, autóbusz kerül ilyen helyzetbe.
A helyzet megoldására több elképzelés is született korábban, a legutóbbi az volt, hogy záróvonalat festenek a Zsögödi Nagy Imre utcában az úttestre, megakadályozva ezzel az útszéli parkolást. Mint kiderült, ez sem jó megoldás.
Tőke Ervin önkormányzati képviselő, maga is zsögödi lakos, jól ismeri a helyzetet. Szerinte
Azt mondta, mintegy harminc család esetében áll fenn ez a probléma, amely ha megoldódna, minimálisra csökkenne az út szélén tartott gépjárművek száma. Ugyanakkor arra is rámutatott, hogy az utca sűrűn lakott övezet, ahol az áthaladó forgalomnak nincs keresnivalója. „Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy míg Taploca esetében meg kellett építeni az elkerülő utat, nekünk ott van a Brassói út” – emlékeztetett.
Hozzátette, gyakran nagy sebességgel érkeznek a város déli bejárata felől az autók, ami veszélyes, egy gyermeket például majdnem elgázoltak a gyalogátjárón. Úgy véli, ha déli irányból csak a közszállítás járműveit engednék behajtani, akkor ez rendezné a helyzetet. Azt is megjegyezte, hogy más városlakókhoz hasonlóan a zsögödieknek is joguk kellene legyen közterületen parkolni, mert igaz ugyan, hogy van udvaruk, de egy 8 ár területű udvarért évi 800 lej adót fizetnek.
Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta,
A záróvonal festése azért marad el, mert ennek folyamatossága nem megoldható – az utca mindkét oldalán levő kapubejáróknál szaggatott vonalat kellett volna festeni, mert másképp nem lehetne biztosítani mindkét útsáv használatát a lakóknak. A kapubejárók átalakítása viszont kérdéses, mert az utca felújítása befejeződött, a munkálat jótállási időszaka még tart, és nehéz megtalálni azt a törvényes lehetőséget, amelynek alapján a polgármesteri hivatal ott beavatkozhat. Az alpolgármester szerint az lett volna az indokolt, ha a felújítás átadása előtt jelentkeznek a lakók, mert akkor egyszerűbb lett volna kijavítani a bejárókat. Ezzel együtt keresik a megoldást, és Bors Béla azt is megígérte, személyesen fogja megnézni, hogy hány kapubejáró szorul átalakításra.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás