Hirdetés
Hirdetés

A Zsögödi Nagy Imre utca alsó részén mégis lesz változás  

A Zsögödi Nagy Imre utca alsó szakaszának forgalmi rendje megváltozhat •  Fotó: Veres Nándor

A Zsögödi Nagy Imre utca alsó szakaszának forgalmi rendje megváltozhat

Fotó: Veres Nándor

Noha a korábban bejelentett intézkedés elmarad, a csíkszeredai Zsögödi Nagy Imre utcából várhatóan kiszorul az áthaladó forgalom. A polgármesteri hivatal azt tervezi, hogy az utca alsó, szűkebb szakaszán egyirányú forgalmi rendet vezet be, ez segítene megszüntetni az akadályokat.

Kovács Attila

2021. június 13., 09:112021. június 13., 09:11

A Zsögödi Nagy Imre utca alsó szakaszán a felújítás óta akadályozzák a közlekedést az út szélén parkoló autók, mert a szűk keresztmetszet miatt ott nincsenek parkolóhelyek. A forgalom viszont kétirányú, és ha mindkét irányból gépkocsi közeledik, nem férnek el egymás mellett – ilyenkor valamelyik autóvezető félrehúzódni kényszerül, a parkoló autók mögé. Csak bonyolítja a helyzetet, ha nagyobb teherautó, szemeteskocsi, autóbusz kerül ilyen helyzetbe.

Mivel a város déli bejáratánál tábla jelzi, hogy erre van a központ, néha idegenek is behajtanak az utcába, mit sem tudva az akadályokról.

A helyzet megoldására több elképzelés is született korábban, a legutóbbi az volt, hogy záróvonalat festenek a Zsögödi Nagy Imre utcában az úttestre, megakadályozva ezzel az útszéli parkolást. Mint kiderült, ez sem jó megoldás.

 Kizárnák az áthaladókat

Tőke Ervin önkormányzati képviselő, maga is zsögödi lakos, jól ismeri a helyzetet. Szerinte

az útszéli parkolás egyik oka, hogy a felújításkor nem megfelelően, túl magasra alakították ki a kapubejárókat, ezért sokan azért nem tudnak udvaraikon parkolni, mert a beállással károsodna az autó.

Azt mondta, mintegy harminc család esetében áll fenn ez a probléma, amely ha megoldódna, minimálisra csökkenne az út szélén tartott gépjárművek száma. Ugyanakkor arra is rámutatott, hogy az utca sűrűn lakott övezet, ahol az áthaladó forgalomnak nincs keresnivalója. „Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy míg Taploca esetében meg kellett építeni az elkerülő utat, nekünk ott van a Brassói út” – emlékeztetett.

Hirdetés

Hozzátette, gyakran nagy sebességgel érkeznek a város déli bejárata felől az autók, ami veszélyes, egy gyermeket például majdnem elgázoltak a gyalogátjárón. Úgy véli, ha déli irányból csak a közszállítás járműveit engednék behajtani, akkor ez rendezné a helyzetet. Azt is megjegyezte, hogy más városlakókhoz hasonlóan a zsögödieknek is joguk kellene legyen közterületen parkolni, mert igaz ugyan, hogy van udvaruk, de egy 8 ár területű udvarért évi 800 lej adót fizetnek.

Bizonytalan beavatkozás

Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta,

az utca alsó szakaszának egyirányúvá alakításán gondolkodnak, erről azonban a rendőrséggel is egyeztetni kell az engedélyeztetés érdekében.

A záróvonal festése azért marad el, mert ennek folyamatossága nem megoldható – az utca mindkét oldalán levő kapubejáróknál szaggatott vonalat kellett volna festeni, mert másképp nem lehetne biztosítani mindkét útsáv használatát a lakóknak. A kapubejárók átalakítása viszont kérdéses, mert az utca felújítása befejeződött, a munkálat jótállási időszaka még tart, és nehéz megtalálni azt a törvényes lehetőséget, amelynek alapján a polgármesteri hivatal ott beavatkozhat. Az alpolgármester szerint az lett volna az indokolt, ha a felújítás átadása előtt jelentkeznek a lakók, mert akkor egyszerűbb lett volna kijavítani a bejárókat. Ezzel együtt keresik a megoldást, és Bors Béla azt is megígérte, személyesen fogja megnézni, hogy hány kapubejáró szorul átalakításra.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 17., szombat

Meg sem közelítette a csíki hidegrekordot a mai mínusz 21

Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.

Meg sem közelítette a csíki hidegrekordot a mai mínusz 21
Hirdetés
2026. január 17., szombat

Az idei tél leghidegebb napja: mínusz 21 fok alatt Csíkszereda és Gyergyóalfalu

Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.

Az idei tél leghidegebb napja: mínusz 21 fok alatt Csíkszereda és Gyergyóalfalu
2026. január 16., péntek

Utcára vonulnának Sepsiszentgyörgyön az adóemelés miatt

Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.

Utcára vonulnának Sepsiszentgyörgyön az adóemelés miatt
2026. január 16., péntek

Felújított otthona van a kultúrának és a közösségnek Szentegyházán

Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.

Felújított otthona van a kultúrának és a közösségnek Szentegyházán
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Vizsgálatot indít a craiovai egyetem az igazságügyi miniszter doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében

A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.

Vizsgálatot indít a craiovai egyetem az igazságügyi miniszter doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében
2026. január 16., péntek

Ügye büntethetőségének elévülése miatt megfelezték egy elítélt üzletember börtönbüntetését

A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.

Ügye büntethetőségének elévülése miatt megfelezték egy elítélt üzletember börtönbüntetését
2026. január 16., péntek

21 haderőfejlesztési beruházásra készül a védelmi minisztérium a SAFE-hitelből

Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.

21 haderőfejlesztési beruházásra készül a védelmi minisztérium a SAFE-hitelből
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Hatalmas mennyiségű cigarettát és készpénzt foglaltak le Hargita és Maros megyében

Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.

Hatalmas mennyiségű cigarettát és készpénzt foglaltak le Hargita és Maros megyében
2026. január 16., péntek

Kelemen Hunor az adóemelésről: nem találtunk más megoldást, elnézést kell kérnünk mindenkitől

Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.

Kelemen Hunor az adóemelésről: nem találtunk más megoldást, elnézést kell kérnünk mindenkitől
2026. január 16., péntek

Baleset történt Kalibáskő közelében, egy autó a fák közé sodródott

Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.

Baleset történt Kalibáskő közelében, egy autó a fák közé sodródott
Hirdetés