
Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Elsősorban pénzadományokkal, de tartós élelmiszerrel is segíthetünk a Galac és Vaslui megyei árvízkárosultaknak – hívja fel a figyelmet a Román Vöröskereszt Maros megyei kirendeltsége.
2024. szeptember 16., 18:102024. szeptember 16., 18:10
A Román Vörökereszt Maros megyei kirendeltségének vezetője, Magda Bercea a sajtónak elmondta, hogy
Aki segíteni szeretne, az megteheti tartós alapélelmiszerek adományozása révén – ezeket a Carrefour nagyáruházakban kihelyezett ládákban fogadják.
Ugyanakkor a közösségi oldalukon közzétett számlaszámokra pénzadományokat is fogadnak, amelyekből a legszükségesebbeket szerzik majd be a rászorulóknak, akik mindenüket elveszítették az elmúlt napok árvizeiben.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!