
A bontás után maradt törmelék elszállítását ígérte a tulajdonos
Fotó: Veres Nándor
A sokadik hasznosítási ötlet megvalósítására készül az általa több éve megvásárolt egykori csíkszeredai iparvállalatok, a Hamerock (korábban IPICCF) és az UMTCF romos területét és megmaradt ingatlanjait birtokló tulajdonos. A törmeléket is el szeretnék takarítani.
2022. március 29., 15:532022. március 29., 15:53
Számos ötlet felmerült már az egykori vállalatok területének felhasználására, amelyet értékesítési céllal vásárolt meg 2016-ban jelenlegi tulajdonosa a csődeljárás és felszámolás nyomán.
A volt üzemcsarnokok, műhelyek legnagyobb részét a két irodaház kivételével le is bontották, a területet viszont azóta is romok borítják. Először egy ipari célú beruházás lehetősége merült fel, később, 2018-ban egy csíkszeredai vállalkozás megvásárolta a két, Hargita utcához közeli irodaházat, és tízezer négyzetméter területet, hogy klinikát, illetve palliatív ellátást biztosító központot hozzon létre. Ebből aztán nem lett semmi, az üzletet visszamondták.
– tudtuk meg Pethő Józseftől. A székelyudvarhelyi üzletember most arra vár, hogy a terület egy részét és egy épületet érintő persorozat lezárása nyomán teljesen birtokba vehesse tulajdonát. Nemsokára megkezdődik a tégla- és betontörmelék eltakarítása is – ígérte a tulajdonos, aki szerint erre megvan a vásárló, a művelethez környezetvédelmi engedélyt is igényeltek. Pethő azt mondta,
A Vasúti Építőanyag és Gépgyártó Vállalat (IPICCF) és a szomszédos, Erdőgépesítési, Szállítási és Útépítési Egység (UMTCF) az 1970-es, ’80-as években több mint háromezer embernek biztosított munkát, az 1989-es változások utáni privatizációt követően egy német partner lépett be, majd később a cégek Csibi István vállalkozó érdekeltségébe kerültek. Legtovább, 2008 januárjáig az IPICCF jogutódja, a Hamerock Metall Rt. üzemelt, akkor az alkalmazottak tömegesen távoztak a kirobbant munkakonfliktus nyomán. A munka azután nem indult újra, a Hamerock Metall és az UMTCF-HAR nevet viselő cég ellen az adósságok miatt csődeljárás indult, a per 2015-ben fejeződött be, a cégeket felszámolták.
Évekig tartó persorozat
Az ingatlan értékesítése előtti legnagyobb akadályt az elmúlt években az a persorozat jelentette, amely Pethő cége és egy csíkszeredai vállalkozó között zajlott több fordulóban – ezt ugyanis a telekkönyvben is jegyezték. A csíkszeredai vállalkozó úgy vásárolta meg az akkori Hamerock Metall cégtől a volt kovácsműhely egy részét és a hozzá tartozó területet, hogy ezt nem lehetett volna eladni, mert az ingatlanvagyont azelőtt zárolták a hatóságok. Miután az adásvételt bírósági úton sem tudta törvényesíteni, a becsapott vállalkozó azzal szembesült, hogy az új tulajdonosnak is ki kell fizetnie a vételárat, vagy el kell hagynia a nehéz munkagépek, kamionok javítására szolgáló ingatlant, az ott elvégzett jelentős befektetésekkel együtt. Erre nem volt hajlandó, perek követték egymást, de a helyzet nem változott meg. Pethő szerint már csak a kiköltözésre adott határidő lejártát kell megvárni.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!