
A vízszolgáltatás kihívásairól lesz szó a szakmai rendezvényen. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Milyen gazdasági kihívások állnak a vízszolgáltatást Hargita megye településeinek nagy részén, így Székelyudvarhelyen is biztosító szolgáltató, a Harvíz Rt. előtt, mit jelent Hargita megyében szolgáltatni az ország más megyéihez képest, milyen stratégiai beruházásokra készülnek a közeljövőben és egyáltalán lehet-e beszélni megtérülésről ezen beruházások esetében? – ez a témája a Romániai Magyar Közgazdász Társaság székelyudvarhelyi szervezete mai találkozójának.
2021. július 01., 16:452021. július 01., 16:45
2021. július 01., 16:462021. július 01., 16:46
Az előadást Albert Sándor városmenedzser rövid bemutatója nyitja, amely általánosan tekinti át a romániai vízközmű szolgáltatás sajátosságait, szabályozási hátterét, valamint fontosabb szereplőit. Ez követően a meghívottakkal, Bogáti Csabával, a Harvíz Rt. vezérigazgatójával, valamint Fülöp Árpád Zoltánnal, a vállalat gazdasági igazgatójával beszélgetnek a fentebb említett kérdésekről, amelyhez várják a jelenlévők hozzászólásait és kérdéseit.
A csütörtökön 18 órakor kezdődő esemény helyszíne a székelyudvarhelyi Gondűző étterem terasza (rossz idő esetén konferenciaterme).
A programot egy borkostolóval zárják, amelyen a részvételi díj 20 lej. A borokat Nagy György, a Gondűző étterem tulajdonosa mutatja be.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
szóljon hozzá!