
Az összeállított legnagyobb családfát mutatja Szentes Hunor, Szentes Gábor és Szentes Antal
Fotó: Gecse Noémi
A Szentes családok múltját, a családfakutatás mikéntjét ismerhetik meg azok, akik részt vesznek a pünkösd vasárnapra tervezett (június 4-ei) Szentes családok találkozóján. A szervezők már várják az érdeklődők visszajelzéseit, éljenek a világ bármely szegletén.
2017. március 29., 19:452017. március 29., 19:45
2017. március 29., 20:112017. március 29., 20:11
Madéfalva életéről az elmúlt években négy könyv is megjelent, ebből hármat a helyi Szentes Gábor és gyermekei, Szidónia, illetve Hunor állítottak össze kutatásaik alapján. Egy évvel ezelőtt az ő ötletük volt, hogy a településen szervezzék meg a Szentes családok találkozóját – osztotta meg az előzményeket a szintén helyi Szentes Antal. A találkozó szervezőbizottságának egyik tagja hozzátette, ennek az eseménynek az ismertetése céljából hívták meg a sajtó képviselőit a madéfalvi turisztikai információs irodába.
A szerdai tájékoztatón Szentes Hunor elmondta, terveik szerint pünkösd vasárnap, június 4-én tartják meg a Szentes családok találkozóját. A rendezvény fél tíztől szentmisével kezdődik a madéfalvi Jézus Szíve plébániatemplomban, azt követően a helyi Csompoly Közbirtokosság épületében előadásokat tekinthetnek meg az érdeklődők. A kis konferencián Szentes Gábor bemutatja a Szentes családokról szóló kutatásai eredményét, így a jelenlevők megismerhetik a felmenőik életét, történetét, amiről az első adatok 1569-ből származnak. A továbbiakban
A közös ebéd után lehetőség lesz kötetlen beszélgetésekre, a megrajzolt családfák kiegészítésére. A szervezők megjegyezték, emellett további meglepetésekre, érdekességre is számíthatnak a programba bekapcsolódók.
Mint megtudtuk, a rendezvény célja, megismertetni a családfakutatások révén összegyűjtött tudásanyagot, a Szentesek felmenőit, a múltjukat. Nem utolsó sorban pedig ezáltal
Szentes Hunor rámutatott arra is, hogy a családfák révén nemcsak az őseiket ismerhetik meg jobban a Szentesek, hanem a vidék, a térség történelmét is – hiszen az elődeik életét is meghatározta például a katonáskodás, a Madéfalvi Veszedelem, a világháborúk.
A szervező arra is kitért, hogy a kutatások alapján összeállított – mintegy ezer személyt tartalmazó – kilenc családfából a legrégebbre visszanyúló 14 generációt foglal magába. Habár eleinte csak a csíki falvakat akarták belefoglalni a kutatásba, az túlmutatott a térség falvain, így kiterjesztették a Székelyföldi Szentes családokra. A családfák összeállításához levéltári adatokat – anyakönyveket, katonai összeírásokat – használtak fel, de munkájukat segítették akadémikusok, történészek is.
Szentes Gábor kiemelte, a találkozón szeretnék a kellemest a hasznossal összekötni, a kellemes rész, hogy találkozhatnak, megismerhetik egymást a Szentesek, a hasznos, hogy
Szükséges bejelentkezni
A találkozón való részvétel ingyenes, várnak minden olyan személyt, aki akár apai, akár anyai ágon Szentes. Mivel a helyek száma korlátozott, így szükséges az előzetes bejelentkezés a szenteshunor@yahoo.com e-mail-címen, vagy a (004)0740-244 953-as telefonszámon. Az eseménynek Facebook-oldala is van, kapcsolódó információk ott is elérhetők. Az illetékesek kérdésünkre elmondták, eddig több mint ötvenen jelezték, hogy részt vesznek a találkozón, összesen pedig mintegy 150-200 ember jelenlétére számítanak.
Az A8-as autópálya építése Gyergyóditró térségében a 127-es megyei utat is érinti, ezért Hargita Megye Tanácsa le kell mondjon az út egy részéről. Elvárják viszont, hogy az autópálya építés mellett megyei utat is építsék ki egy új nyomvonalon.
Bukarest második kerületi ügyészsége kéri a bíróságtól K. K. labdarúgó előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint elütött egy nőt egy gyalogátkelőhelyen, majd elhagyta a baleset helyszínét.
Rekordévet zárt az Európai Unió turizmusa 2025-ben – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból. A Romániában eltöltött vendégéjszakák száma viszont csökkent.
Repatriáló járat indul szerdán Egyiptomból Romániába, 174 utassal a fedélzetén – nyilatkozta szerdán a román külügyminisztérium szóvivője.
A Temes megyei ügyészség szerdán bíróság elé állította a csenei gyilkosság két kiskorú gyanúsítottját – írja az Agerpres.
Két járatot indít Dubajból Bukarestbe szerda este és éjszaka a FlyDubai légitársaság – közölte a külügyminisztérium.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerdán 2 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A közel-keleti események miatt összesen 29 járatot töröltek szerdán a bukaresti repülőtereken az Egyiptomba, Izraelbe, Dubajba, Katarba, Libanonba és Ciprusba közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
A prefektus azon rendeletére várnak a polgármesterek, amely megszabja, hogy milyen létszámmal folytathatják az önkormányzati munkát. Alternatívaként nem sok megoldás mutatkozik, a béralap csökkentése szinte lehetetlen.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
szóljon hozzá!