
Marosvásárhely központjában ellenőrizték a gépkocsivezetőket a rendőrök
Fotó: Haáz Vince
A kézben tartott mobiltelefon használatáért, gyorshajtásért, a biztonsági öv mellőzéséért bírságolt a Maros megyei rendőrség a napokban tartott akciója során.
2022. november 20., 13:012022. november 20., 13:01
Alexandra Petrovici, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője a Székelyhon érdeklődésére elmondta, hogy első alkalommal szerveztek olyan ellenőrzési akciót, amely kimondottan vezetés közbeni mobiltelefon-használatra fókuszált.
Fotó: Haáz Vince
– magyarázta a szóvivő, hozzátéve, hogy ennek, akárcsak a többi hasonló akciójuknak, a balesetek megelőzése a célja.
Fotó: Haáz Vince
A körülbelül két órán keresztül tartó célzott ellenőrzés során közel száz gépkocsivezetőre róttak ki valamilyen bírságot, figyelmeztetést. A jövőben is fognak még hasonló ellenőrzéseket szervezni – helyezte kilátásba a szóvivő.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
szóljon hozzá!