
Fotó: Pinti Attila
A kórházban hunyt el az a vétlen autós, aki kedd délután súlyos sérüléseket szenvedett a Csíkszereda és Csíkcsicsó közötti balesetben.
2023. augusztus 22., 23:462023. augusztus 22., 23:46
2023. augusztus 23., 16:252023. augusztus 23., 16:25
A kevéssel 16 óra után bekövetkezett balesetnél a helyszínelő rendőrök az elsődleges vizsgálat során megállapították, hogy egy 30 éves gyergyószentmiklósi sofőr miközben Csíkcsicsó irányából Csíkszereda felé tartott, oldalról nekiütközött egy kisteherautót szállító vontatójárműnek, amelyet egy 36 éves gyergyószentmiklósi férfi vezetett.

Közúti baleset történt kedden délután Csíkszereda és Csicsó között, az E578-as jelzésű európai úton. A balesetben több autó érintett, egy kisteherautó pedig felborult, az eset során pedig négyen sérültek meg, akiket kórházba szállítottak.
Az ütközés következtében a 30 éves férfi személyautója egy, az ellentétes sávon közlekedő járművel is ütközött, amelyet egy 41 éves, Csíkrákos községi – göröcsfalvi – férfi vezetett. A baleset következtében megsérült a 41 éves sofőr és utasa, egy 40 éves nő, valamint a járműszerelvényben utazó 24 éves nő, akiket kórházba szállítottak.
Egyik járművezető sem volt alkohol befolyása alatt. Mivel a kisteherautót szállító járműszerelvény felborult, a közúti forgalom mintegy másfél órán keresztül állt az érintett útszakaszon.
Fotó: Pinti Attila
Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt eljárást indítottak, a tragédia pontos körülményeinek megállapítását ügyész irányításával folytatják – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.