
A tanügyminiszter szerint az érettségi meghatározó fontosságú a fiatalok jövője szempontjából. Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Az országos vészhelyzeti bizottság (CNSU) péntek esti ülésén úgy határozott, hogy a végzős osztályok tanulói, azaz a nyolcadikosok, tizenkettedikesek, tizenharmadikosok és a végzős szakiskolások a koronavírusos megbetegedések magas száma miatt vörös zónának minősülő településeken is mehessenek iskolába. Ez alól kivételt képeznek a 6 ezrelékes incidenciát meghaladó települések – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. március 06., 11:082021. március 06., 11:08
2021. március 06., 11:082021. március 06., 11:08
A CNSU határozata nyomán módosulni fog az oktatási és az egészségügyi minisztérium közös rendelete a járvány idején zajló iskolai tevékenység szabályairól.
A módosítást az oktatási miniszter kérte, aki azzal az igényléssel fordult az országos vészhelyzeti bizottsághoz, tegye lehetővé, hogy a végzős osztályok tanulói a koronavírusos megbetegedések magas száma miatt vörös zónának minősülő településeken is mehessenek iskolába. A tárcavezető azzal érvelt, hogy
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!