
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Az akció június 5-ig tart és felváltva gyűjtenek a város különböző területein.
2024. június 04., 09:002024. június 04., 09:00
Június 5-ig még megszabadulhat a régi bútoroktól, például az asztaloktól, a szekrényektől, a székektől, a kanapéktól, a fotelektől, az ágyaktól, a matracoktól, a festményektől, az állatketrecektől, a játékoktól, az ajtóktól, az ablakoktól, a tükröktől, a szőnyegektől és az ablakrácsoktól stb.
Június 3–5. között a Belvedere és a Kövesdomb negyedekben a következő helyszíneken:
Csalhó utca, a mélygarázsok mellett, a 13-as tömbház jobb oldalánál;
Kövesdomb utca, a 12-es számú tömbház parkolójában;
Koós Ferenc utca, a 14-es tömbház előtti parkolóban;
Petru Dobra utca, az 1-es, 3-as, 5-ös tömbházak mögött, a Segesvári út felől;
Ion Buteanu utca, a Maros Művészegyüttes épülete mögött;
Páring utca, a PROFI áruház parkolójában;
Magura utca, a Magura és a Legelő utca kereszteződésénél
a Madrid utca (Belvedere negyed) alsó rész.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati osztály
(X – fizetett hirdetés)
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.