
Fotó: 123RF
Egy 3,9-es, majd egy 3,1-es erősségű földrengés volt vasárnapra virradóan Vrancea szeizmikus térségben, Buzău megyében – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet (INCDFP) közlésére hivatkozva.
2023. március 26., 10:202023. március 26., 10:20
Az első szeizmikus mozgást 1 óra 32 perckor mérték 122 kilométeres mélységben, ez a Richter-skálán 3,9-es erősségű volt. Epicentruma 54 kilométerre volt Buzău-tól, 57 kilométerre Brassótól, 60 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
A második, 3,1-es erősségű földrengés 4 óra 20 perckor következett be 106 kilométeres mélységben. Epicentruma 49 kilométerre volt Buzău-tól, 63 kilométerre Brassótól, 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Szintén ebben a hónapban Olténiában, Gorj megyében már 56 földrengés volt, a legerősebb 4,9-es.
Február 14-én Gorj megyében 5,7-es erősségű földrengés következett be 6,3 kilométeres mélységben, amit Székelyföldön is érezni lehetett.
{K1}
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!