
Fotó: Hegyi Zsuzsánna
A városi bölcsődének, valamint a Napsugár az Esőben Egyesület által működtetett napközinek otthont adó épületet is rácsatlakoztatják a gyergyószentmiklósi távhőszolgáltatás rendszerére. A munkálatokat hétvégéig befejezik.
2019. október 23., 13:342019. október 23., 13:34
A Virág negyed déli részén, a bölcsőde és a Vidor játszótér közötti területen dolgozik a gyergyószentmiklósi önkormányzat megbízásából a helyi fűtőmű: a bölcsőde és a fogyatékkal élők foglalkoztatója épületegyüttesét csatlakoztatják a városi távhőrendszerre. Eddig fával fűtötték az épületeket, a Napsugár az Esőben Egyesület többször támogatásba kapta a tüzelőanyagot.
„Tekintettel arra, hogy a fás kazánnal történő fűtéshez ISCIR-engedéllyel rendelkező szakember kell, úgy döntöttünk, hogy kényelmi és költséghatékonysági szempontok miatt a városi rendszerre kötjük az épületeket” – indokolta a fejlesztés szükségességét Len Emil Balázs alpolgármester.
A fűtésrendszer bevezetését hétfőn kezdték el, kedden pedig forgalomkorlátozásra volt szükség az aszfaltút átvágása miatt. A munkálatokat az önkormányzat és a fűtőmű közösen végzi, az ehhez szükséges költségeket is megosztva állják, amelynek értéke eléri a százezer lejt. A rácsatlakozás egész héten zajlik, az alpolgármester szerint a hétvégén átadják és működésbe is helyezik a rendszert.
Az épületegyüttesben két intézmény működik, egyik részében negyvenöt sérült személyt foglalkoztatnak, a másikban a bölcsőde van, ahová ötven kisgyereket járatnak.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
szóljon hozzá!